Вибір своєї стоматологічної клініки: основні критерії
„Сьогодні в нас особливий та давно знайомий гість — професіонал у сфері стоматології, співзасновник провідної стоматологічної клініки «Elite Dental». Він не лише вважається експертом у лікуванні зубів, але й відіграє ключову роль у впровадженні інноваційних технологій і методів лікування у своїй практиці. Його бачення та підхід до лікування вплинули на якість життя багатьох пацієнтів. У цьому інтерв'ю ми поговоримо про важливість седації під час стоматологічних процедур та обговоримо ключові чинники, які треба враховувати під час вибору стоматологічної клініки. Зустрічаємо Тимофія Єрмолаєва, який погодився поділитися досвідом та знаннями в цій галузі.“
- Тимофію, до яких наслідків призведе неякісне лікування зубів та ясен?
Це може призвести до різних ускладнень. Давайте одразу наведу приклад. Якщо під час лікування карієсу залишити уражені тканини зуба в каріозній порожнині, то згодом це може призвести до запалення нерву зуба (пульпіт) або навіть до запалення тканин навколо зуба (періодонтит), а це вже зовсім інше лікування за часом та коштам. Так само під час лікування ясен, якщо щось зроблено не якісно, то це призведе до переходу запалення на кістку з подальшим її розсмоктуванням та втратою зубів. Отже, дуже важливо лікувати проблеми ротової порожнини вчасно та якісно одразу, щоб не шкодити своєму здоров'ю.
- Щоби попередити це, скажіть, на що треба звернути увагу під час вибору клініки? Адже в Києві працюють дуже багато приватних та державних стоматологічних клінік, вибір широкий і можна загубитися.
Дуже важливо звертати увагу на досвід лікарів у клініках, якими методами лікування вони користуються, яке обладнання та матеріали використовують. Але що найважливіше, на мою думку, так це те чи підходить клініка до лікування комплексно, з огляду на усі аспекти стоматологічного здоров'я, а не тільки розв'язує проблему точково. Щоби було зрозуміло, наведу кілька прикладів. Можна пройти професійне пародонтологічне лікування, але якщо лікар не навчить пацієнта правильно доглядати за порожниною рота вдома, користуючись різноманітними засобами гігієни, а не тільки зубною щіткою і пастою, якщо він не вмотивує пацієнта приходити на профілактичну гігієну раз у 3-6 місяців, то сенсу від такого лікування буде мало, запалення ясен з'явитися знову через деякий час. Або можна зробити реставрацію, поставити коронку чи встановити імплант, але якщо пацієнт має порушення прикусу чи м'язову гіперфункцію, то ці реставрації, коронки та імпланти просто не витримають навантаження, і все довге та дороге лікування закінчиться безрезультатно. Думаю, стало зрозуміло, чому це так важливо.
- Чи можна довіряти відгукам?
Так, звісно, можна довіряти відгукам. Для того вони й існують, щоб люди, які не знайомі з клінікою, та мають проблеми із зубо-щелепною системою і хочуть їх позбутися, могли подивитися, який досвід отримали інші пацієнти та прийняти рішення, кому довірити своє здоров'я. Але бувають різні люди, наприклад ті, які ще не були навіть на консультації, а вже написали негативний відгук (Усміхається). Так що все індивідуально.
- З вибором клініки визначилися, тому плавно можна перейти до іншої теми, на якій ми закцентуємо увагу — лікування зубів під седацією. Отже, що з основного треба знати про седацію, та які переваги такого методу?
Почнемо з того, що седація — це занурення пацієнта в розслаблений стан за допомогою вдихання азотно-кисневої суміші. Відбувається це таким чином: у процесі медичної процедури пацієнт вдихає заспокійливий газ, який подається через спеціальну маску. Головна особливість такої процедури полягає в тому, що, вдихаючи суміш закису азоту з киснем, людина занурюється в розслаблений стан, водночас залишаючись у свідомості. Такий метод має безліч переваг: це найбільш дієвий і щадний метод усунення знервованого стану і страху; немає протипоказань для дорослих пацієнтів; процедура ефективна під час лікування дітей; перед застосуванням немає потреби здавати проби на можливість алергії; забезпечує більш ефективне і швидке лікування; досить швидко виводиться з організму; забезпечує можливість спілкування з пацієнтом, він залишається у свідомості та може реагувати на прохання лікаря.
- Седація: які протипоказання для дітей?
Основні протипоказання для дітей: важке дихання через ніс, наявність гострих або хронічних захворювань на стадії загострення, надто юний вік (коли дитина не може піти на діалог та зрозуміти, які дії треба виконати на прохання лікаря).
- Приємно розуміти, що ваша робота тісно пов'язана з професійним знанням справи. Наостанок: ваші побажання читачам та читачкам уже в Новому 2024 році.
Хочу привітати всіх із прийдешнім новим 2024 роком. Бажаю всім українцям, у першу чергу, якнайшвидшої перемоги! А також здоров'я, кохання, везіння, виконання намічених цілей! Щоб усе складалося якнайкраще! До зустрічі у клініці «Elite Dental».