У ритмі активного життя

28 Жовтня 2023
Ілона Бальвас-Многолєтня

Ілона Бальвас-Многолєтня: «У подорожах я немов цибулинка, яка позбавляється лушпиння: усі умовності та страхи, оцінки та очікування, уявлення про правильно і неправильно — це все перестає бути важливим, тому що міста та країни не підлаштовуються. Вони такі, які є».

- Ілоно, вітаємо вас! Якщо ви не проти, почнемо спочатку, аби ближче познайомитися. Розкажіть більше про ваше життя.

У мене досить активний спосіб життя, але мої підписники в соціальних мережах бачать лише 15-20% моєї повсякденності. Завдяки безумовній підтримці мого чоловіка Володимира, я можу робити те, про що мріяла ще років з 16 — подорожувати якомога більше та відкривати нові місця. На цей час я вже пізнала 51 країну, де познайомилася з цікавими людьми, культурами, збагатилась емоціями та спогадами. Окрім цього я займаюсь багатьма видами спорту, отримую шалений заряд енергії та гарний зовнішній вигляд саме звідти. І звісно ж не можу не згадати про мого чотирирічного сина Володимира, якому кожного дня я дарую моменти якихось традицій, неймовірні спогади на майбутнє, закладаю правильні морально-етичні основи. Певний період часу у суспільстві існувало упередження, що жінка повинна обовʼязково чогось досягти в професійному плані. Але згодом всі зрозуміли, що досягнення існують не лише у бізнесі. Зараз для мене і моєї сімʼї головне, аби я була щаслива і займалася тим, що мене захоплює.

Ілона Бальвас-Многолєтня

- Як можна зрозуміти з першої відповіді, ви — достатньо активна особистість і не любите сидіти на одному місці. А які види спорту вам до вподоби?

Почнемо з того, що я є Віцечемпіонка IFBB FitModel World Championship 2020. Професійно займаюсь бодибілдингом уже 7 років і отримую від цього не тільки нереальне емоційне задоволення, а й прекрасне самопочуття, підтягнуту фізичну форму. Щотижневі ранкові виїзди на шосейному велосипеді разом із тренером і командою дарують заряд енергії та тримають витривалість на високому рівні. Це взагалі нелегкий вид спорту для дівчат, проте для мене це емоції, драйв, шик, пристрасть. Серед великої кількості різних байків шосейний велосипед одразу впадає в очі. Це тендітний, легкий транспорт, який має стильний зовнішній вигляд. Цим ми дуже схожі з ним (Усміхається). Третій рік поспіль займаюсь вейксерфінгом. Вейк — це навіть не скільки про спорт, як про стан душі. Адреналін, хвилі, емоції, необхідність контролювати кожен свій рух і в один і той же час єдність зі стихією. Швидка реакція, уміння зосереджуватись, тримати баланс, знаходити рішення — все це важливо у сучасному світі. І ці риси я розвиваю за допомогою занять на вейку. А ось гори — то є моя величезна пристрасть. Лижі, сходження на найбільші вершини — я без цього взагалі буду не я. Абсолютно прекрасно почуваю себе на будь-якій висоті й з впевненістю можу сказати, що низька температура мене точно не злякає. До прикладу, 6000 - метрова гора в Болівії є поки що максимальною висотою, на яку я піднімалася зі спорядженням. Обіцяю собі, що це точно не мій максимум.

Ілона Бальвас-Многолєтня

- Для вас цікаво відкривати для себе нові країни, нову культуру, знайомитися з цікавими людьми?

Подорожі мене навчають гнучкості розуму та відкритості серця, приймати й цінувати, бачити красу навіть у найнесподіваніших місцях. Подорожі — це про кохання. Таке велике, що воно може охоплювати цілі країни та континенти. Головне в подорожах для мене — це можливість занурення в іншу культуру, яке неминуче веде до безлічі внутрішніх трансформацій. Ділитись в соціальних мережах з моїми друзями та підписниками власним захопленням від зіткнення з цим незвіданим світом, то для мене велике щастя.

- Назвіть улюблені міста та місця України.

Я вже 16 років проживаю в Києві — чи не найкращому для мене місці. Це точно моє місто по емоціях та відчуттям. Я там, де я маю бути, а чи не це найголовніше для внутрішньої гармонії та спокою? Скільки б я не подорожувала в інші міста та країни, я з величезним задоволенням та нетерпінням повертаюсь додому, а це щось таки та значить. «Місто із запахом кави та шоколаду», «Місто серед дощів», «Маленький Париж», «Український Лондон», «Культурна столиця Європи», «Місто Лева» — це все імена та епітети міста під назвою Львів,задля зустрічі з яким я запросто подолаю 600 км за кермом автомобіля. Саджаю свого сина Володимира на заднє сидіння і в очікуванні теплого прийому від цього міста, я мчу по шосе. Адже у Львові просто дивовижна атмосфера та чудові, привітні люди.

Ілона Бальвас-Многолєтня

- Який тип подорожей ви б ніколи не обрали для себе?

Це безцільний передплачений «все включено». Коли по території готелю їздить гольф-кар і перевозить тебе з точки А в точку Б. Це однозначно не моє. Політ на вертольоті, джунглі зі зміями, кулінарний майстер-клас, стрибок з парашутом, відвідування галерей мистецтва, танцювальний майстер-клас, сходження на вулкан на сході сонця, сон у горах у спальному мішку в +5°C, плавання в океані з морськими котиками, урок серфінгу, трек до базового табору Евересту, політ на повітряній кулі — ось це мій стиль подорожі. Я відкривач нового. Для мене подорожі — це спосіб самовираження та отримання навичок та досвіду, особистісний розвиток.

Ілона Бальвас-Многолєтня

- Ви часто подорожуєте, але завжди повертаєтеся додому. Невже немає такого місця на Землі, де б хотілося залишитись?

Відповім коротко — я живу в тому місті та в тій країні, де хочу бути.

- Якщо говорити про традиційні страви різних країн, що найдивніше доводилося куштувати?

От тут ви отримаєте досить нудну і навіть неочікувану відповідь від мене — я не люблю експериментувати з незнайомою їжею в незнайомих місцях. До того ж мій спортивний здоровий спосіб життя спонукає думати над замовленням в ресторані. Кожного разу я розкладаю страви на білки, жири та вуглеводи й думаю, яку користь я отримаю від спожитого. І повірте мені: я від цього отримую величезне задоволення. Що може бути смачніше за нашу українську свіжозварену гречку із запеченим фермерським курчам із хрумкою скоринкою?

Ілона Бальвас-Многолєтня

- Щоби ви порадили мандрівникам, які тільки-но починають пізнавати світ подорожей?

Беріть у подорожі тільки перевірене зручне взуття, в якому ви можете ходити цілий день. В аптечку складіть найнеобхідніші ліки першої допомоги, бо за кордоном важко знайти те, до чого ви звикли вдома (і сюрпризів точно не хочеться). Не беріть купу речей, адже ви точно не будете кожен день носити все нове, а зайва вага в руках вам не потрібна. Головне, що треба з собою брати — це документи, гроші та гарний настрій! Поважайте місцевий народ, побут та культуру — не забувайте, що за кордоном ви в гостях.

Ілона Бальвас-Многолєтня

- Ваш експрес-спосіб із самомотивації на кожен день?

Завжди насолоджуйтесь будь-яким результатом, бо він відображає наш шлях: хто ми є, і ким ми будемо. Вам має подобатись те, що ви робите. Якщо ж у вас усередині нічого не «клацає», немає запалу, внутрішнього бажання, то вас не замотивують жодні додаткові цілі чи «плюшки». У такому разі питання не в тому, де знайти мотивацію, а в тому, як знайти цікаве для себе заняття, що мотивуватиме вас. Я не шукаю зовнішніх способів мотивації, вона завжди всередині мене, оскільки я займаюсь тим, що мені подобається.

@balvasilona