Шлях до власної справи

22 Вересня 2022

Інтерв’ю з власницею українського бренду одягу Анастасією Леонтій

- Анастасіє, розкажіть історію вашого бренду одягу. Як усе починалося?

Його історія розпочалася в прекрасній Італії, у Мілані. Саме там виникла ідея створити модний бренд, тому одразу почала пошук найкращих тканин. Мені пощастило побувати в найвідоміших магазинах Італії та домовитися про постачання омріяного твіду Chanel, з якого шила перші костюми та сукні.

Під час становлення бренду пройшла через великі труднощі. 2021 року, коли ще вирувала пандемія, доклала великих зусиль, щоби відкрити перший бутик у центрі рідних Чернівців. Але незабаром почалася війна. Я дуже злякалася й в перші дні в паніці поїхала в Італію до родичів. Два місяці працювала в режимі онлайн, з кожного продажу відправляла 10% на допомогу ЗСУ (роблю це й досі). У квітні все ж таки вирішила повернутися в рідну Україну, щоб і далі розвивати бренд.

Другий бутик відкрила 11 липня. Вклала в цей проєкт всю свою любов, усю креативність. Над реалізацією моєї ідеї працювала талановита мінікоманда: дизайнер, художниця, будівельник та електрик. Нам вдалося створити гарну, ексклюзивну й романтичну локацію. Застосовуючи такий незвичайний дизайн, хотіла подарувати клієнтам приємний та позитивний настрій, незабутні враження та емоції. Ідея отримала успіх і визнання! Досі щодня чую компліменти від усіх відвідувачів бутика. Надзвичайно вдячна кожному і кожній, хто оцінив мою працю та мій естетичний смак.

- Що змінилося у вашій роботі за останні пів року?

За час повномасштабної війни український бізнес втратив більше, ніж за два роки пандемії. Обсяг шкоди та довгострокові наслідки оцінити важко, адже бойові дії на території країни тривають. За останні пів року в моїй роботі також відбулися багато змін. Насамперед зменшився обсяг товарообороту та попит на окремі товари, що були актуальні в довоєнний період. Це вечірні сукні та ошатні костюми. Також знизилася платоспроможність населення. Змінилася психологія покупців — матеріальні речі втратили цінність. На тлі інфляції зросли ціни на продукцію, що спричинило подорожчання сировини, матеріалів і товарів у постачальників. Досить сильно відчутне зниження торговельної маржі.

- Так, нині нелегкий час для бізнесу. Як справляєтеся з випробуваннями та які поради можете дати іншим підприємцям?

Залишаюся сильною та продовжую йти вперед, адже без функціонування бізнесу перемогти в цій війні буде важко. Саме бізнес дає змогу забезпечувати себе та підтримувати ЗСУ. Попри війну, економіка України і далі працює, і я, як підприємиця, допомагаю їй у цьому. Сподіваюся, війна скоро закінчиться й ми житимемо в новій успішній Україні.

Хотіла б порадити всім не позбавляти себе речей, які приносять вам задоволення. Це може бути кава, цікавий фільм, книга або прогулянка з улюбленою домашньою тваринкою. Також не забувайте про фізичні вправи. Хороший сон, ситість і фізичні навантаження — запорука стресостійкості. Дозуйте новини. Виберіть кілька офіційних джерел і ЗМІ, яким довіряєте, оцінюйте отриману інформацію, але робіть паузи. Якщо маєте можливість, діліться з близькими своїми почуттями та емоціями.

- Як би описали себе в кількох словах?

У мені поєднуються жіночність і сильний характер. Можу назвати себе досить сильною особистістю, бо маю особливий стиль і надихаю їнших власним прикладом. Мої найголовніші якості: наполегливість, завзятість і постійна робота над собою. З дитинства читаю книги про відомих дизайнерів та модні перевтілення. Сьогодні здобуваю освіту у сфері моди, мета на цю осінь — вступити до Istituto Marangoni Milano. Він входить у п’ятірку найпопулярніших і найкращих навчальних закладів у сфері фешн-індустрії.

- Хто для вас ікона стилю?

Іконою стилю для мене завжди була принцеса Діана, яка посідає перше місце в списку стильних королівських осіб. Також із дитинства захоплювалася Коко Шанель та історією про те, як їй вдалося зробити революцію в моді. Ця жінка впевнено йшла в напрямі, який обрала для себе, боролася за своє місце у фешн-світі. Бачу в собі її риси характеру. Поєднання наполегливості, швидке та правильне мислення, коли йдеться про бізнес. Захоплююся її досягненнями в епоху, коли мода була дуже консервативно сферою.

- Як би описали свій стиль?

Елегантність із відтінком сучасних тенденцій. Одяг повинен відповідати часу та події, яку відвідуємо. Головне — зберігати індивідуальність. Не одягатися в найдорожчий одяг, а мати свій стиль, любити себе та своє тіло. Стиль — те, що відрізняє вас від інших. Потрібно слідкувати за тенденціями, але адаптовувати їх під себе.

Важливо навчитися правильно підбирати образи, щоби завжди мати елегантний вигляд. Це актуально і для спортивного одягу, і для вечірньої сукні. Речі повинні вигідно підкреслювати вашу фігуру. Думаю, до 30 років кожна жінка має визначитися зі своїм стилем.

- Ви ще й успішна економістка. Що для вас значить успіх?

Успіх — це досягення в улюбленій справі. Усім відома цитата Конфуція: «Якщо займаєтесь улюбленою справою, вам не доведеться працювати ні дня у вашому житті». Кожна жінка досягає успіху по-своєму. Неважливо, чи вона будує кар’єру, чи виховує дітей. Успіх — те, що робить вас по-справжньому щасливими. Тільки тоді зможете віддаватися справі на максимум і проживати життя в задоволення.

- Бажаємо вашому бренду процвітання, а всім нам — перемоги та мирного неба. Що хотіли б сказати наостанок читачам?

Хочу побажати всім читачам берегти себе та своїх близьких. Вірити в добро й у те, що воно завжди перемагає зло. Сподіватися на краще. Любити всім серцем, тому що любов лікує від усіх хвороб, надає життєві сили та енергію. Все буде добре. Тому тримаємося, підтримуємо одне одного, віримо в перемогу і живемо далі.

anastasia_leontii_fashion