Вічна краса

05 Травня 2023

Тема красивої доглянутої шкіри буде завжди актуальною. Хоча для багатьох слово «косметологія» приховує безліч нерозкритих питань. У цьому інтерв’ю лікарка-косметологиня Єлизавета Нєдоводєй розповіла про те, на що треба звертати увагу під час пошуку кваліфікованих фахівців та про інші важливі нюанси косметологічної галузі.

- Єлизавето, ви першокласна фахівчиня. З чого розпочинався ваш шлях до косметології?

Шлях до косметології я розпочала на третьому курсі медичного університету. Тоді вже могла проходити деякі косметологічні курси, позаяк мала знання з фармакології, анатомії та фізіології людини. Тож я далі навчалася за спеціальністю, опановуючи дедалі більше фахових предметів, та паралельно здобувала косметологічні знання. Перший кабінет, а з ним і перші клієнти, з’явилися в моєму рідному місті Токмак, яке зараз окуповане. Усі мої перші дипломи, обладнання та препарати теж залишилися там.

Війна внесла значні зміни в моє життя і мою роботу. Я переїхала із Запоріжжя до Львова без жодних робочих інструментів. Але через місяць, коли трохи адаптувалася, вирішила відновлювати робочий процес. Тепер Львів — мій третій дім. У цьому місті я познайомилася з чудовими людьми, які допомагали мені та підтримували мене в складні часи. Зараз працюю в різних містах України: Запоріжжя, Львів, Київ, Дніпро.

- Стати хорошим косметологом анітрохи не легше, ніж хорошим лікарем. Потрібні глибокі базові знання, постійне вдосконалення навичок. Чи згодні з цією думкою?

Так, згодна, але з невеликою поправкою. Я взагалі не розділяю поняття «косметолог» і «лікар». Бо професійним косметологом може бути виключно людина з вищою медичною освітою. Ця робота не обмежується лише ін’єкційними процедурами. Косметолог також може проводити лікування шкірних захворювань, адже має базу знань з дерматовенерології. Так, щоби бути висококласним спеціалістом, необхідно постійно покращувати рівень знань і навичок. Я регулярно проходжу курси з підвищення кваліфікації в Україні та за кордоном (вони доступні тільки для фахівців з медичною освітою).

- Як відрізнити професійного косметолога від фахівця з низькою кваліфікацією?

Для безпечної роботи в галузі косметології необхідно мати базові знання, які отримуєте протягом шестирічного навчання в університеті. Навіть якщо дуже захотіти, неможливо всю важливу інформацію помістити у двотижневі курси. Як правило, навчальні майстер-класи тривають один-два дні. Що за цей час може дізнатися людина без спеціальної освіти? Майже нічого.

Так, зовсім не складно зрозуміти, як ввести філер у підборіддя або ботулотоксин у чоло. Механічно це не важко. Але коли немає розуміння, у який саме м’яз треба робити ін’єкцію, що таке топографічна анатомія та патологічна фізіологія, часто виникають побічні ефекти. Потім людині доводиться виправляти їх в інших спеціалістів, адже фахівці з низькою кваліфікацією не знають, що робити в таких ситуаціях.

У косметології багато нюансів, які перетинаються з іншими медичними напрямами. У мене були випадки, коли пацієнти мали симптоматику хвороби, при якій не можна проводити ті чи інші види ін’єкцій. Але вони не попередили про це, оскільки не розуміли, що ці речі взаємопов’язані. Тому косметолог повинен мати вищу медичну освіту, щоби вміти розпізнавати такі симптоми.

Перед поїздкою до іншого міста завжди беру один вихідний — не роблю ін’єкційні процедури. Пояснюю своїм дівчатам: у разі невідкладних станів, які можуть виникати в будь-якого спеціаліста, я повинна бути поруч і за необхідності надати допомогу. Однак справжній професіоналізм — це не тільки вміння лікувати невідкладні стани. Косметолог має якісно попереджувати їх завдяки своїм знанням. Саме тому ще жодному моєму пацієнту не знадобилася невідкладна допомога.

- З якими популярними запитами до вас приходять? Чи правда, що процедура збільшення губ завжди буде в тренді?

Зазвичай до мене приходять зі словами «зробіть гарно, я вам довіряю». Це дуже приємно. Весь план роботи узгоджуємо індивідуально. Завжди розповідаю всі деталі та ніколи не пораджу людині процедуру, яка їй не потрібна. Збільшення губ — моя особлива любов! Результат цієї процедури пасуватиме будь-якій жінці, якщо провести її якісно та делікатно. Одній дівчині треба додати трішки об’єму, іншій — прибрати асиметрію підкреслити контур або зробити акцент на верхній губі для правильних пропорцій. Усе це я дуже люблю. Вважаю, ця процедура ніколи не втратить актуальності, бо її не можна нічим замінити: ні апаратними, ні неінвазивними методами. Крім того, за моїми спостереженнями, саме вона запалює в очах дівчат вогник та робить їх щасливішими.

- Про що мрієте сьогодні?

Як і у мільйонів українців, моя перша й основна мрія — перемога та мирне небо. Щодо професійної сфери, планую розширювати послуги, додавати апаратні методи. Хочу відкрити власну клініку та зібрати чудову команду професіоналів, які створюватимуть красу і даруватимуть її людям.