Засновниця проекту Brunch O'clock Ольга Корнієнко: «Англійську мову треба вчити у задоволення!»

28 Серпня 2023
Ольга Корнієнко

Brunch O'clock — прийди та залишся! Це головне гасло мовного клубу, створеного Ольгою. У своєму інтерв’ю Ольга розказала нам про свій шлях у вивченні англійської мови та про секрети успіху проекту Brunch O'clock.

- Скільки Вам було років, коли Ви почали вивчати перші слова англійською?

Я почала вивчати англійську з першого класу. Мій тато непогано знав англійську, він мені допомагав з домашньою роботою. Добре пам'ятаю момент, який став кульмінацією саме вивчення англійської, і я зрозуміла, що хочу бути найкращою в школі, знати цю мову краще всіх, і не лише для себе. У нас була вчителька в початковій школі. Вона нам завжди давала цікаві завдання, якщо учень добре виконував завдання, він отримував приз. Це була якась смачна жуйка — Orbit.

Зазвичай я вигравала цю жуйку. І одного разу був день, коли я була дуже стомлена після тренувань, мені батьки дозволили не робити домашнє завдання. Сама в той день був суперприз — шоколадна цукерка. Я спробувала на ходу вивчити текст, зробити домашнє завдання, але мене обігнала інша дівчинка. Тоді я програла. На наступний раз я переклала той текст, але вже мені дали просто жуйку. Цей момент дав мені стимул бути завжди кращою, і можливо іноді колись започаткувати взагалі щось своє, щоб теж бути вчителем.

Ольга Корнієнко

- Як ви вивчали англійську мову? Окрім шкільної програми, Ви займалися з репетиторами чи відвідували групові курси?

До шостого-сьомого класу я вивчала англійську самостійно у школі. Мій перший репетитор був вже в Києві, коли мені було 13 років. І саме того літа була моя перша поїздка до Великобританії, на два місяці на літні курси. Мені дуже подобалося вчити англійську мову в Англії. Але я завжди замовчувала, коли мені було не ясно: на курсах, чи з репетитором. Завдяки репетиторам я зараз розумію, що не розуміють учні. Я сама знаходилась на їхньому місці, тому можу класно навчити й допомогти, розжувати інформацію, розібратися, щоб далі було легше.

Ольга Корнієнко

- Розкажіть про Ваші перші поїздки до США.

Я впевнена на 100%, що Америка — це максимальний розрив шаблонів. Скільки людей спробують поїздку до Америки, стільки буде і думок, бо у кожного свій власний досвід.

Перша поїздка була більш туристичною. Сім'я американців запросила мою родину проїхатись по західному узбережжю від Лос-Анджелеса до Айдахо, зустріти там День Незалежності Америки, а потім повернутися через Вегас. Це була поїздка довжиною у два тижні. Ми зупинялися в різних містах. Це було дуже класно. Це неймовірна країна, неймовірні люди. Не було жодного моменту, коли, зустрічаючись очима з американцем чи з американкою, тобі не зроблять якийсь комплімент. Я була в захваті.

В кожному штаті, в кожному місті щось запам'яталось своє. Серпантинна дорога і Golden Bridge в Сан-Франциско. Це просто можна побачити та вмерти.

Коли я повернулась додому в Київ, перше що сказала: «Що, так можна було?» Америка — це кайф, це про еволюцію, про розвиток, це велика, класна та цікава країна.

Ольга Корнієнко

- Закінчивши школу, Ви вирішили вступати до лінгвістичного університету. Чому зробили саме такий вибір?

Якось я сіла з мамою і кажу їй: «Допоможи, будь ласка. От ти, коли обирала куди вступати, що тобою керувало?» Вона мені каже: «Давай так, я тобі запропоную вчити мову. Чотири роки ти будеш вчитись в університеті, закінчиш у двадцять. В цьому віці у тебе буде більше розуміння ким ти хочеш бути в житті та що робити. Але за ці чотири роки в тебе в кишені буде нова мова». Я кажу: «Слухай, якщо вже йти на таку авантюру, може я оберу якусь нестандартну?».

І так я вирішила вступити на китайську мову і літературу. В кінці першого року я вже почала викладати китайську, мені подобалось. Я скажу по секрету, що я це робила, щоб закріплювати знання, які я отримала на парах. Я йшла і викладала дітям друзів своїх батьків. Там дітки 5-6 років, які не хотіли в школі ще вчитися. А я кажу: «Я знаю китайську, хочете будемо вчити?» Діти були в захваті. Так і почала зароджуватися моя максимальна любов до викладання дітям.

Ольга Корнієнко

- Чи легко Вам давалося вивчення двох іноземних мов паралельно? З якими складнощами Ви стикалися?

Було не важко інтегрувати китайську. Ми її почали вчити з нуля. На той момент я добре знала англійську, на достатньо високому рівні. Я ще дуже хотіла додати японську.

Ольга Корнієнко

- Як прийшла ідея запустити проект Brunch O'clock?

Це моя дитинка. В мене є син Макар і проект Brunch O’clock.

Я працювала в школі викладачем. В один момент я вийшла на перерву, на обід зі своєю подругою, яка сказала, що звільнилася. І вона каже: «Ну що, взагалі не знаю, як далі буде, що робити». Я кажу: «Не хвилюйся, ми завжди все можемо щось іноді робити завдяки своїм знанням. Ось зараз Instagram дуже популярна штука. Створимо акаунт».

Я беру, створюю акаунт. Вирішила запросити на зустріч у форматі бранч. Назва проекту одразу прийшла на думку — БРАНЧ… o’clock! Імʼя було вільне в Instagram. Я створила, додала декілька картинок, зробила оголошення, розіслала друзям. Хтось просто побачив в сторіс в Інстаграмі, що я буду проводити бранч та придбали квіточки. Ми провели перший наш бранч в Urban Space 500.

Буквально за день до бранчу моя подруга пише, що вона захворіла на ковід. І все впало на мої плечі. Провела, зробили фото. Люди почали питати: «А буде ще, а буде ще?» І якось так вийшло, що три вихідних поспіль я збирала такі спікінг-клаби.

Ольга Корнієнко

- Що змінилося у проекті за кілька років його розвитку?

Так вийшло, що, коли я народила, я взагалі викладання і проєкт поставила на стоп. Почалось повномасштабне вторгнення. Багато хто опинився за кордоном без знання англійської мови. Моєму сину було п'ять місяців на той момент. В мене був з собою комп'ютер і я дала оголошення, що можу проводити безкоштовно групові заняття для всіх охочих. Повідомила, що будемо підтягувати англійську і видихати, концентруватись на позитиві разом. І такі заняття почали набирати оберти.

Ми не лише допомагали людям вчити англійську, а й задонатили близько 100 тисяч гривень на ЗСУ.

Коли я влітку 2022 року повернулась в Київ з Польщі, я запропонувала своїм друзям провести наш перший бранч. Він був у «Львівських круасанах». З того моменту я провела 17 бранчів. У серпні буде Summertime Sadness. Наступний буде у жовтні — Revolution, бранч «Революція». Він буде зовсім інший.

Бранчі дуже змінились. По-перше, коли ми починали, я притиралась до людей, я намагалась зрозуміти, що більше потрібно, ще менше. Спочатку приходило по п'ять, по шість людей. Потім був ажіотаж — 14 місць, ще просились люди. Одна з тем бранчу, яка зайшла всім, це була тема «Карма». І ми розібрали «12 законів карми та три види карми». Було дуже цікаво. Також була чудова тема — Traits of a high value woman («Які має риси характеру самодостатня жінка»). Зазвичай я пропоную дуже багато класних нових ідіом, фактів, тому зазвичай цікаво всім: тим, хто має нульовий рівень чи високий. Комусь легше, комусь складніше, але всім дуже цікаво. І завжди кожна людина йде з бранчу з блоком знань. Тому я всім рекомендую: спробуйте, ніколи не бійтесь.

Ольга Корнієнко

- Ви практикуєте індивідуальні заняття?

Так, звісно. У мене п'ять видів курсів. Ці курси в записі я створила таким чином, що ви наче зі мною онлайн. В кожному курсі понад 30 відеоуроків. Вони невеличкі по 2-4 хвилинки, щоб ви дивились і вам не було нудно. Це завжди начитування нового матеріалу, озвучка нових слів. Хтось проходить ці курси в залі, бігаючи на біговій доріжці, хтось в машині слухає. Я завжди рада усіх бачити у своєму чат-боті. Там є інформація абсолютно про всі курси та індивідуальні заняття.

Ольга Корнієнко

- Дайте, будь ласка, читачам три лайфхаки для вивчення англійської мови.

Перший лайфхак — не вчити англійську мову! Коли ви робите акцент на тому, що вам не цікаво, ви її взагалі не вчите. Нам потрібно вчити те, що нам цікаво. І неважливо, який це рівень — складний чи нескладний. Якщо вас цікавить тема здорового харчування, то ви вивчите всі ці carbohydrates, vitamins. Ви вивчите всі ці слова несвідомо, бо ця тема напряму стосується вас. Тобто лайфхак у тому, щоб вивчати та робити акценти, концентруватися на тому, що вас цікавить, щоб вам було зручно обговорювати з друзями.

Наступний лайфхак — моя авторська технологія, схема відповіді на запитання. Коли ми починаємо вчити англійську мову, коли нам задають питання, ми іноді губимось. Або ми не знаємо, що відповісти.

І третій лайфхак — це середовище, це вчитель. Класно, якщо ви знайдете свого ментора, свої курси, свій стиль вивчення англійської мови. Я звісно раджу вам спробувати мене та проєкт Brunch O’clock. Ми про сome and stay — прийди й залишись. Так завжди і відбувається з людьми.

@frenchtosts
@brunch_o.clock