Якість, прозорість, результат: правова допомога українцям
на всіх рівнях

17 Серпня 2023
Дмитро Матвійчук

TOUCH продовжує знайомити вас з українськими експертами в різних сферах. Наш гість Дмитро Матвійчук — психолог та адвокат, який вправно поєднує ці професії у своїй діяльності. Чому адвокату важливо розумітися на психології? Які найактуальніші запити він отримує? Хто працює з ним у команді? Читайте в нашому інтерв’ю.

- Дмитре, розкажіть про ваш професійний шлях.

Я пішов по стопах батька — досвідченого адвоката, який допоміг багатьом людям у складних ситуаціях. Саме він надихнув мене з головою поринути в юридичний світ. Потім — навчання в інститутах, практика, великий досвід роботи та здобуття експертності в різних сферах.

Коли розпочалося вторгнення (маю на увазі 2014 рік), моє життя та життя всіх українців докорінно змінилося. Тоді вирішив приділити більше уваги захисту прав людини й отримав свідоцтво на дозвіл займатися адвокатською діяльністю. Певний час брав участь у розгляді особливо тяжких справ, як-от вбивство чи зґвалтування неповнолітніх.

Другий переломний етап — початок карантину. Розцінив його як гарну можливість пропрацювати питання, на які не вистачало часу. Зокрема, зайнявся психологією. Згодом хобі переросло в нову професію, яку поєднав з адвокатською. Така синергія допомагає краще розуміти проблеми людей та розв’язувати багато сімейних справ. Сьогодні мене запрошують як медіатора для вирішення питань у ситуаціях, коли люди не можуть домовитися між собою. Тепер клієнти відкриваються мені з іншої сторони.

Дмитро Матвійчук

- Чому почали займатися психологією? Як на практиці поєднуєте юридичні та психологічні знання?

Добре пам’ятаю момент, коли клієнтка Ірина сиділа навпроти мене та зі сльозами підписувала заяву на розлучення. У її очах був відчай, розгубленість і страх за майбутнє, а я сидів і злився. Здавалося, що в тому є моя провина. Але ж скільки років нестерпного спільного життя минуло, перш ніж вона наважилася на цей крок! Тієї миті Ірина ніби благала більше не про юридичну допомогу, а про підтримку та співчуття. Тоді я утримався від порад. Мені здалося, що можу лише нашкодити.

Уже навчаючись на психолога, я згадав про цей випадок. Зрозумів, як працюють механізми переносу та контрпереносу і на глибшому рівні усвідомив, що відбувається з людиною під час такого травматичного досвіду. Опанував достатньо дієвих технік і психологічних методів, які могли б тоді допомогти жінці.

Нині, маючи шестирічний досвід у сфері психології, можу чітко сформулювати й підібрати правильні слова підтримки в кризових ситуаціях. Знаю, наскільки потрібно бути мужніми й відповідальними, щоби взяти в руки своє життя і почати докорінно змінювати його. На сьогодні я дипломований психотерапевт, який пройшов багато тренінгів і курсів.

Дмитро Матвійчук

- Розкажіть про основні напрями вашої діяльності.

Працюю з різними запитами. Серед найбільш актуальних — отримання грантів, сімейні питання, поділ майна між подружжям, купівля/продаж землі, будинків, промислових об’єктів. Також залишається на часі довірче управління майном. Окрема глава — інвестиції та будівництво. Будь-яка справа важлива. Головне — допомогти людині розв’язати її питання. І бажано зробити це якісно, максимально комфортно та легко для клієнта або клієнтки, оскільки часто працюємо з важкими ситуаціями, якщо говорити про психологічний складник. Наприклад, позбавлення батьківських прав або розлучення, коли одна зі сторін подружжя складно переживає розрив стосунків.

- Чому вам довіряють?

Я «прозорий» для клієнта, передбачуваний, тому зі мною легко працювати. Займаюся тільки тими питаннями, у яких компетентний. До того ж вмію слухати й чути людину як особистість, а не як клієнта/клієнтку.

Дмитро Матвійчук

- Хто працює з вами в команді?

Працюю з командою досвідчених фахівців. Наразі маю чотирьох працівників у штаті, кожен — експерт у своїй галузі. Очікуємо повернення досвідченої колежанки, яка працює поза штатом. Юлія має приїхати з-за кордону та долучитися до нашої команди в офісі. Безмежно щасливий, що мене оточують професіонали, на яких можу покластися. Також підтримую партнерські відносини з іншими адвокатами по всьому світу.

Дмитро Матвійчук

- Яка ваша професійна місія?

Моя першочергова ціль — зробити все можливе для захисту інтересів клієнта. Порядність експертність, правдивість — три кити, що гарантують ефективне виконання роботи.

Дмитро Матвійчук

- Чи даєте клієнтам психологічні поради?

Використовую тільки ті практичні методи, які швидко допомагають клієнту/клієнтці зловити інсайт (виявлення додаткової інформації в певній події, яка була в минулому, і того, як це вплинуло на подальшу поведінку людини).

Пропоную просто зараз провести мінісесію: попрацюємо з почуттям вини, що, по суті, є агресією, спрямованою насамперед на себе. Формуємо намір. Наприклад, зараз саме той час, якого я чекав, щоби припинити ображатися, а Дмитро якраз знає необхідний спосіб. Поставте собі запитання: «Хто навчив мене бути винним і навіщо?». Далі, залежно від того, хто ви — візуал чи кінестет, дивимося на сюжет та проживаємо реакції в тілі. Дуже добре, якщо будуть фізіологічні реакції: жар, холод, мурахи, сльози. Наостанок: поділіться на моїй сторінці результатом, як ви відпрацювали цю техніку.

advocatmatvyichuk.com
matviychuk.legal