Відбудова України після війни

19 Грудня 2023
Anastasiia Bilous

Anastasiia Bilous: «Відбудова України після війни вимагатиме значних зусиль, міжнародної підтримки та співпраці, а також мужності та рішучості нашого народу. Це стане часом відновлення не тільки інфраструктури країни, але й економічного розвитку. Період випробувань, але й можливостей для країни стати міцною та успішною. Я рада, що можу внести свій внесок у цей важливий процес».

- Анастасіє, вітаємо вас у грудневому випуску TOUCH. Розкажіть нашим читачам головне, що потрібно знати про вас.

Я багато років живу закордоном, хоча всі моє проєкти пов'язані з рідною Батьківщиною. Я COO міжнародної IT-компанії, експертка в BRAVE1, організаторка Стартап Баттлів у Швейцарії, волонтерка й найголовніше — українка. Нещодавно стала студенткою в Bern University of Applied Sciences. Ця програма підвищення кваліфікації спрямована на політичні та економічні зміни для країн, яким це необхідно.

- Сфокусуємося на вашому навчальному проєкті, що має назву «Ukraine Rebuild after the War». Яка його основна задача?

Основна задача CAS: Rebuild Ukraine — розробити реальні проєкти за допомогою швейцарських best practices, інноваційних розроблень та дуже талановитих спеціалістів, як в академічному колі, так і в бізнесі. Такі проєкти є сильним правильним кроком для початку відбудови України в економічному та соціальному планах.

Anastasiia Bilous

- У 2024 році ви плануєте започаткувати інформаційну швейцарсько-українську платформу в рамках вашої дипломної роботи, яка буде охоплювати багато важливих тем, як-от технології, патенти, спілки та асоціації з розв'язання таких задач, як очищення води, будування бомбосховищ, дистанційне навчання для дітей, перероблення сміття, розмінування країни тощо. Яка ваша місія в цьому?

Моя група складається з п’яти людей і наша мета полягає в тому, щоб створити інформаційну онлайн-платформу, де будуть представлені швейцарські, українські бізнеси та асоціації. Ви можете уявити собі це, як маркетплейс, де є унікальні технології, патенти, бізнес-кейси з контактами людей, з якими це можна обговорити та які готові надати це українцям для подальшого використання. Ми торкнемося топ популярних сфер, які необхідні Україні, як-от енергетика, очищення води, бомбосховища тощо. Цей канал надасть змогу швидко та легко комунікувати власникам, представникам бізнесів чи локальним громадам один з одним. Це конкретні люди, які в цьому зацікавлені та будуть пропонувати унікальні розробки. Наша ціль — полегшити цей процес та створити платформу з зацікавленими людьми зі швейцарської та української сторін.

- Як долучитися до вас?

Бізнеси можуть зв'язатися зі мною, якщо у них є конкретні запити до швейцарських підприємств. Я буду рада зібрати це в єдину базу даних, і вже разом з командою надамо вам інформацію, підтримку та розмістимо вас на нашій платформі, щоб необхідні асоціації могли з вами познайомитися.

Anastasiia Bilous

- Наостанок: якою ви бачите Україну після нашої перемоги?

Я завжди вірила у нашу державу, у наших людей. Ми довели всьому світу наскільки ми сильні, об'єднані. Так, нам треба ще вчитися на своїх помилках, робити з цього висновки та не повторювати такого надалі. Я бачу свою рідну країну проєвропейською, могутньою, яка буде співпрацювати з іншими, виходячи на міжнародні ринки. Адже нам є що запропонувати світу вже зараз! Головне — слідкувати за тим, що відбувається у світі, чому щось конкретне працює й активно це переймати, аби якнайшвидше відбудувати нашу країну після перемоги!