Від маленького блогу в TikTok до статусу світової зірки —
шлях Sawa Pontyjska

5 Квітня 2024
Sawa Pontyjska

Українка Сава Понтійська @pontyjska01 — та, про яку сьогодні говорить уся індустрія моди Європи. Завдяки платформі TikTok та власній кмітливості вона змогла підкорити світові конкурси та медіа простір.

Спеціально для наших читачів, Сава розкрила секрети своєї популярності та досягнень — як зробити ролик на мільйон, знятися у фільмі Netflix, одержати перемогу в конкурсі «Міс Європа 2023» та отримувати запрошення на світові покази мод.

- Як починався ваш шлях зірки?

Шість років тому я переїхала до Варшави в пошуках нових можливостей. Блог став способом самовираження в чужій країні. Керівництво одного онлайн-каналу з трансляцією в усьому світі побачило мій потенціал, вміння презентувати себе перед камерою, і швидко запропонували мені роботу телеведучої. Паралельно, я активно створювала контент для TikTok. Уже тоді в мене було чітке розуміння, що якщо я хочу досягти чогось у сфері медіа, необхідно викликати інтерес у незалежного глядача.

Sawa Pontyjska

- Як ви отримали свій перший мільйон переглядів?

У мене було так багато мільйонних роликів, що я вже не пам'ятаю, який саме був першим. Але основний секрет успіху — це не просто знімати що-небудь, виставляти і сподіватися, що воно завіруситься. Потрібно тестувати аудиторію, знати, що саме цікавить її, і знімати за ретельно продуманою стратегією. Важливо відчувати тренд, який тільки-но набирає оберти й одразу знімати ролик.

Sawa Pontyjska

Photo: JULIA BRIK

- Чи приніс вам TikTok загальну впізнаваність у Польщі?

Звичайно! Я почала отримувати регулярні пропозиції від брендів щодо співпраці, особисті запрошення на різноманітні події. Завдяки своїй популярності, мене затвердили на головну роль у зйомках музичного кліпу відомих польських реперів Sentino&Trueman — "Damelo". Також я отримала роль у фільмі Netflix "Dziewczyny z Dubaju". Це був мій перший досвід у великому кіно. Коли тебе запрошують на прем'єру, ти дивишся фільм зі своєю участю, він стає найпопулярнішим у 2021 році — це незабутні емоції!

Sawa Pontyjska

Balenciaga Womenswear Fall/Winter 2024-2025 show parisfashionweek

- Проте Ви не зупинялися і у 2023 році стали переможницею "Міс Європа". Як Ви готувалися до конкурсу?

Регулярні тренування та збалансоване харчування — це моя щоденна рутина. Тому я більше зосередилася не тільки на зовнішності, а й на психологічній підготовці. Основний чинник, за яким уважно оцінюють учасниць конкурсу — особисте враження і взаємодія з іншими. Кожен жест має значення. Як ти пройшла, як повернулась, як подивилася, як посміхнулася, що сказала, як відреагувала на ту чи іншу ситуацію. Усе це формує повне уявлення про справжню красу дівчини. Я глибоко вивчала культурні аспекти європейських країн, аби краще розуміти, як спілкуватися з учасницями. Розбирала старовинну психологію гейш — як дівчина має себе вести із самураєм — усе про жіночність та м'якість. Дівчата, які не здобувають перші місця в конкурсах, вони просто не приділяють достатньо уваги таким тонкощам. Шлях до перемоги лежить через велику роботу над собою і всебічною підготовкою!

Sawa Pontyjska

MiuMiu Womenswear Fall/Winter 2024-2025 show parisfashionweek

- Які можливості дала Вам ця перемога?

Насамперед переді мною відчинилося безліч нових дверей. Одним із найбільш знакових моментів стало запрошення на Паризький тиждень моди. Я була на рівні з Кім Кардаш'ян, Сальмою Хайєк, наймоднішими та відомими інфлюенсерами. "Міс Європа" не тільки підняла мій статус у світі моди, вона забезпечила цінні контакти з провідними модними брендами. Адже коли Balenciaga та MiuMiu хочуть бачити тебе гостем на своїх показах, це не може пройти непоміченим для інших.

@pontyjska01