ТЕТЯНА ШЕВЧУК: УНІКАЛЬНИЙ ДИЗАЙН У СВІТІ ГРАЦІЇ ТА КРАСИ

31 Січня 2024
ТЕТЯНА ШЕВЧУК

- Як ви почали створювати купальники для художньої гімнастики?

15 років тому моя донька пройшла добір на змагання із цього виду спорту і я стикнулася з проблемою вибору (точніше, з його відсутністю) гарних купальників. Вартість була необґрунтовано високою. Мені довелося шукати в Інтернеті, як зшити купальник із нуля, не маючи жодних навичок. На той момент ця сфера була дуже нішевою, і ресурсів для навчання майже не було. Але мене так захопив процес, що купальник був пошитий на одному диханні за кілька днів. Я ніколи не забуду очі щасливої дочки на п'єдесталі в новому блискучому наряді, створеному моїми руками.

- Технологія купальника для гімнастики відрізняється від звичайних купальних костюмів?

Авжеж! Існує багато правил Федерації художньої гімнастики: довжина виробу, ширина грудей і стегон, матеріали... До того ж ці стандарти змінюються кожні 4 роки, на початку олімпійського циклу. Я зобов’язана постійно це контролювати. Є ще один момент: на кожному виступі оцінюють харизму та артистичність учасниці. Костюм дуже допомагає увійти в роль, тому його прикрашають яскравим камінням, розписом... Художні гімнастки — страшенні модниці! За лаштунками відбуваються справжні покази, завжди багато захоплення та заздрощів.

ТЕТЯНА ШЕВЧУК

- Можете описати творчий процес створення нового костюма?

Створюючи ескіз, я намагаюся врахувати всі нюанси фігури гімнастки. Наприклад, якщо потрібно підкреслити талію, то на боках я роблю бежеві вставки. Багато таких "фішок", пов'язаних із візуальним "ВАУ ефектом" і, звісно ж, зі зручністю посадки. За роки праці я створила свою технологію пошиття, яку вдосконалюю щороку.

- Як ви розвивали свій бізнес?

Я добре знаю проблеми, з якими стикаються гімнастки та їхні батьки. Згодом я почала пропонувати купальники в оренду, захопилася дизайном предметів — скакалка, обруч, булави, стрічка. Це все набрало шалених обертів. Нажаль, у 2022 році, у зв’язку з війною в Україні, я переїхала до США. На той момент в Америці в мене зовсім не було клієнтів, довелося все будувати з нуля. Концепція бізнесу, закони дуже відрізняються від наших. Але й у США моя ніша виявилася дуже затребуваною! Сьогодні я співпрацюю з багатьма американськими тренерами та гімнастками національної збірної. 3го січня 2024 року New York Starlights відзначили мої заслуги в дизайні дипломом International Talent Contest, Grand Prix. Це дуже приємно, коли нова країна так приймає!

ТЕТЯНА ШЕВЧУК

- Як Ви прикрашаєте предмети?

Я пропоную велику кількість опцій для декорування: від обгортання спеціальною стрічкою до аерографії. Це дуже важливо, наприклад, для запобігання деформації форми обруча тощо. В першу чергу, це профілактика пошкоджень під час важливого виступу. Ну і звісно, кожна гімнастка хоче, щоб її предмет ідеально підходив до купальника та музики. Я — єдиний майстер у США, який займається розписом стрічок, своєрідне "ноу-хау" у світі гімнастики. Я можу зробити будь-який кольоровий градієнт, створюю унікальні візерунки. Мої замовлення завжди максимально персоналізовані.

- Кажуть, ви підписуєте предмети іменами гімнасток?

Так, це теж дуже відрізняє мої роботи від інших і завжди викликає особливий захват у дівчат.

ТЕТЯНА ШЕВЧУК

- Хто ваші клієнти?

Сьогодні я приймаю замовлення буквально з усіх куточків планети. І з гордістю можу сказати, що мої купальники приносять гімнасткам перемогу. Я одягаю дуже багато чемпіонок: Єва Мелещук (фіналістка Олімпійських ігор у Токіо), Гавана Хопман (бронзова призерка чемпіонату Океанії), Олівія Фішер, Мирослава Камерзан - члени юнацької національної збірної США та багато інших дівчат. Комусь може здатися, що це "просто купальник" або "просто булави"... Але насправді мої вироби надають гімнасткам таку впевненість у собі, що вони виходять на килим і перемагають!

- Які були особливі моменти у вашій кар'єрі?

Кожна робота майстра з пошиття купальників та декорування предметів — особлива. Але найпам’ятніша історія для мене — це перемога Єви Мелещук на Універсіаді 2019 року. Це велика честь бути причетною до такого важливого досягнення своєї постійної клієнтки. Я пам'ятаю її насичений графік, як ми робили примірки в аеропорту між вильотами з одних змагань на інші, і я відчуваю надзвичайну гордість за пройдений шлях разом.