Сміливе перевтілення —
моїх рук справа

5 Квітня 2024
Ольга Андрющенко

Перукар-колорист Ольга Андрющенко люб’язно погодилася розповісти про тренди, секрети та правила, які ведуть до ідеального фарбування. Роботи Ольги виходять далеко за рамки звичайного фарбування волосся, вони розповідають про сміливість, зміни та неповторність кожної особистості.

- Як ви вирішили стати колористом? Чи це було мрією дитинства або дорослим вибором?

Мій шлях як перукаря-модельєра, колориста розпочався після 9 класу, коли прийшов час задуматися, ким я хочу стати в цьому світі. Мені з дитинства завжди подобалося плести подружкам коси, робити зачіски та навіть стригти чубчик. Тож, як зрозуміло, вибір був очевидним. Сама я родом із міста Луганськ, але у 2014 році переїхала жити в Київ. Про це трохи згодом. Спочатку я поступила в Луганське вище професійне училище сфери послуг, де здобула професію перукаря-модельєра, колориста. До речі, закінчила із червоним дипломом і працювала вже на третьому курсі в салоні в центрі міста. Це був цінний досвід, я набула гарні знання. Паралельно я проходила безліч семінарів і навчання у В. Тарасюка Дюденко та інших. Я цілком розуміла, що ця професія потребує постійного вдосконалення і розвитку, аби досконало розуміти всі хімічні процеси, які відбуваються з волоссям під час висвітлення чи тонування. Імовірність однієї, чи іншої хімічної реакції. Що викликає алергію у людини на фарбник. Коли в тебе гарна базова освіта, то є розуміння, які компоненти мають входити до складу шампуню, який має різний ph, які бувають маски та їх функції, який краще підібрати термозахист клієнту. Сьогодні я точно знаю, який матеріал мені потрібен у роботі, які є фарбники та їх склад, які переваги окислювачів чи освітлюючих матеріалів. Усе це для того, щоб отримати ідеальний результат, не пошкоджуючи волосся.

Ольга Андрющенко

- Де ви черпаєте натхнення?

Мені подобається підкреслювати красу в людях і робити вас щасливими. Бачити сяючі очі, коли клієнти задоволені результатом чи новою зачіскою — це надихає. Моя справа це і є моя любов. Мені дуже подобається сам процес перевтілення, результати до й після. Коли волосся має гарний вигляд, доглянуте, є красивий колір, фарбування чи стрижка, то одразу на моїх очах люди змінюються та стають ще більш впевненими в собі.

- Важко поєднувати сім'ю та роботу, постійно розвиваючись у професійному плані?

У мене досить творча професія, а тому потрібно регулярно робити перезавантаження і змінювати все довкола. Якщо цього уникати, то можна швидко зіткнутися з вигоранням. У вільний час я подорожую і вивчаю нові країни, міста або ж займаюсь спортом і зустрічаюсь із друзями. Сьогодні дуже важливо підтримувати баланс між роботою, сім’єю та особистим простором. Але я трудоголік ще той, тому відпочинок дозволяю собі не часто. Люблю людей і спілкування. Без цього я не я.

Ольга Андрющенко

- Де можна здобути якісну освіту майстра-колориста? Із чого розпочати шлях новачкові?

Навчатись можна й на курсах, тривалістю у півроку, а можна й у коледжі. Головне, щоби було бажання до вдосконалення своїх знань! Я виступаю за базову середню освіту з професії та постійний розвиток. Це та сфера, де не можна просто сидіти на місці та нічого не вивчати, бо майже щодня з’являються нові технології фарбування, різні техніки стрижок, укладок та зачісок, а також марки професійних продуктів, на яких треба розумітися. Постійно треба аналізувати ринок і побажання клієнта.

- Що ви вважаєте успішним фарбуванням?

Коли щасливий клієнт та майстер. А це являє собою красивий колір волосся, гарна його якість, правильно підібраний салонний і домашній догляд.

Ольга Андрющенко

- Чи помітили ви за роки роботи якісь закономірності в бажаннях клієнтів?

Найчастіший запит клієнта — це сучасна та стильна стрижка, яка легко вкладається.

- Які техніки наразі актуальні?

Багато років залишається актуальною техніка Airtouch, яка не потребує корекції довгий час і вирішує багато питань із сивиною. Контурінг у цій техніці також є частий запит від клієнтів. Також мають попит натуральні відтінки, як-от вічна класика блонд, брюнет, шатен та рудий. Тенденції кольору 2024 році — це тиха розкіш. Волосся має виглядати живим, натуральним, без екстремальних відтінків. Закономірність у роботі й у бажанні багатьох — це результат того, що хоче клієнт, а хоче клієнт здорове й доглянуте волосся. Я звикла аналізувати найдрібніші деталі в роботі та всі можливі варіанти для збереження саме якості волосся. Це дуже важливо як для мене, так і для клієнта.

Ольга Андрющенко

- Якими принципами варто керуватися під час вибору свого майстра?

Звертайте увагу, щоб у майстра був досвід роботи не менше 2 років. Також обов'язково вас мають чути та розуміти. Звичайно, буде великою перевагою, якщо одразу запропонують декілька варіантів, які краще личитимуть саме під ваш типаж та відповідатимуть вашим уподобанням.

@olgaandryushchenko_colorist
Olga Andriushchenko