Шлях до власної справи

31 Березня 2023
Катерина Демчук

Компанія «Les Noms» пропонує широкий спектр послуг з організації ділових і приватних заходів, роблячи акцент на учасниках і гостях. Про шлях до створення бізнесу, підтримку найкращої команди, успішнi проєкти в часи пандемії коронавірусу та війни розповіла власниця компанії Катерина Демчук..

- Катерино, з чого почався ваш шлях у бізнес?

Працювати почала з юного віку, адже хотіла бути фінансово незалежною. Спочатку були різні підробітки — від дистриб’юторки косметики в школі до допомоги маленькому сімейному бізнесу. Завжди шукала свою справу. З дитинства спостерігала за працею батька, який був прекрасним професіоналом та отримував неймовірне задоволення від своєї роботи. Він і надихнув мене присвятити себе справі, яка б так само насичувала й радувала мене.

Після закінчення університету й отримання диплома економіста зрозуміла, що набуті знання допоможуть реалізуватися майже в будь-якій галузі. Тоді й почалися пошуки роботи. Працювала на різних посадах — від моделі до агентки з нерухомості. У 24 роки мені запропонували роботу в компанії з організації заходів. Пригадую, уже з перших днів була в захваті. Спілкування із цікавими людьми, поїздки, організація всіх процесів — від креативного складника до фінансової звітності... Я зрозуміла, що це і є робота моєї мрії. Багатогранна, яка дає можливість розвиватися в різних напрямах.

- Як виникла агенція «Les Noms»?

Після народження дитини зрозуміла, що хочу відкрити свою агенцію, оскільки завжди мала великі професійні амбіції. Рішення ухвалила швидко і вже за два тижні зібрала команду. Ми розпочали роботу, не маючи ані офісу, ані потрібного обладнання. За перший місяць активної праці 24/7 нам вдалося підписати кілька контрактів із великими корпораціями, орендувати офіс у центрі Києва та придбати все необхідне. Вдячна дівчатам, які тоді повірили в мене.

Завдяки тій завзятості та впевненості в успіху, компанія почала набирати обертів. Уже за рік мали хороші фінансові показники, завоювали репутацію надійного партнера серед усіх агенцій на ринку. Цей стрімкий зліт стався завдяки нашій цілеспрямованості й вірі в себе, у свою справу та команду. Я ніколи не мала бажання делегувати справи, відпочивати від роботи та бути просто керівницею. Щодня разом із менеджерами працювала в офісі, контролювала процеси та проєкти, їздила у відрядження, повноцінно вела операційну діяльність. Це велике щастя — прокидатися з бажанням йти на роботу.

Катерина Демчук

- Які складнощі довелося подолати вашій команді? Чого вони навчили вас?

Як усі гравці нашого ринку, з початком пандемії зіткнулися майже з повною зупинкою бізнесу. Адже сфера нашої діяльності — масові заходи: конференції, семінари, форуми, інші івенти, що передбачають присутність великої кількості людей. Тоді організувати їх було майже неможливо. Шукала різні варіанти виходу із ситуації — від онлайн-конференцій до гарантування максимальної безпеки учасників за допомогою засобів індивідуального захисту. Це допомогло пережити активний період поширення коронавірусної хвороби та не закрити агенцію. Складний час — і морально, і фінансово. Попри все, ми вистояли, зберегли колектив і гарні партнерські відносини зі всіма клієнтами.

- Ви також амбасадорка Ukraine Sotheby’s International Realty.

Так, з 2021 року. Будучи лідером у сфері преміальної нерухомості, сьогодні компанія пропонує експертизу та маркетинг на міжнародному рівні. Нині ми співпрацюємо у сфері купівлі та продажу ексклюзивної нерухомості в Україні та за кордоном.

- Розкажіть про інші напрями вашої діяльності.

Коли я відкрила свою агенцію і в мене з’явилися фінансові можливості, почала займатися благодійництвом. Після народження дитини інстинктивно захотіла допомагати іншим дітям. Здебільшого це підтримка дітей-сиріт, дітей із малозабезпечених сімей та збір коштів для лікарні «Охматдит». Паралельно організовували проєкти з УПЦ КП для дітей, робили благодійні концерти із зірками, збирали кошти на подарунки до свят.

З початком повномасштабної війни питання допомоги стало дуже важливим. Здається, зараз кожен українець займається волонтерством у тому чи іншому обсязі. Багато моїх друзів і знайомих українців за кордоном також активно допомагають. Звісно, на початку війни робота агенції не приносила великого прибутку, тому я перераховувала на допомогу постраждалим сім’ям і дітям власні відкладені гроші, залучала друзів і знайомих. Вдячна друзям, які підтримують такі ініціативи, а також запрошують мене брати участь у подібних проєктах.

Нині агенція поступово відновлює роботу. Ми плануємо нові, масштабніші проєкти та збір коштів. Хочу окремо подякувати клієнтам нашої компанії. Кожен із них витрачає велику частину прибутку на допомогу ЗСУ і цивільним українцям, які постраждали від дій російських окупантів. Події, які сьогодні відбуваються в нашій країні, — жахливі, але все це об’єднало нашу націю і показало, наскільки ми сильні, хоробрі та великодушні.

Катерина Демчук

- Чи важко сьогодні планувати роботу?

Так, після початку повномасштабної війни будь-що планувати стало важко. Та ми не падаємо духом. Кожен намагається підтримати економіку країни, наскільки це можливо. Українці — неймовірно сильний народ. Наведу приклад нашої агенції. Сьогодні повернулися практично до довоєнного режиму, маємо багато проєктів. Свідомість наших співгромадян, їхнє бажання й далі вести діяльність попри всі труднощі вражає, надихає і надає мотивації самим працювати ще активніше.

- Чи залишається час на себе через такий шалений ритм?

Безумовно. Я екстравертка, активна й непосидюча. Обожнюю подорожі, проводити час із сім’єю, друзями. До того ж багато уваги приділяю плануванню, точніше керуванню часом. Так встигаю насолоджуватися життям у всіх його проявах. Якщо розумію, що в робочому блокноті з’являється вільне місце, обов’язково придумую нове заняття. Це можуть бути курси, тренінги тощо. До війни частенько відвідувала різноманітні заходи, наприклад відкриття виставок, бранчі, івенти бізнес-клубів. Це давало можливість поспілкуватися з багатьма людьми. А спілкування, як знаємо, розвиває і заряджає емоційно.

- Які основні критерії успіху можете назвати? Чи вони універсальні для всіх видів діяльності?

На мою думку, вони й справді універсальні. Віра у свої сили, постійне прагнення вчитися, ставати кращими у своїй справі, мати мету, мрію і ніколи не опускати руки. Усі випробування додають досвіду і корисних навичок. Немає успішних бізнес-проєктів, які не стикалися б з випробуваннями.

Катерина Демчук

- Репутація або дохід — що для вас важливіше і чому?

Безперечно, бізнес — це насамперед про дохід. Хоча в моєму випадку це справа всього життя, а отже, репутація для мене важливіша. Коли маєте бездоганну репутацію, тоді й дохід рано чи пізно з’явиться. А коли репутація сумнівна, то й успіх скороминучий.

- Ваші побажання українцям наостанок.

Передовсім бажаю вірити в себе. Згадуючи історію нашого народу, чітко простежую знецінення і комплекс меншовартості у багатьох. На мою думку, це спричинило насамперед радянське минуле. Після здобуття незалежності ми пройшли важкий шлях трансформації й добре усвідомили свою самодостатність, відкритість і дружність. Попереду — великі плани, які обов’язково втілимо в життя.

kaiademchuk