Розкіш бути собою
„Ганна Сторчеус: «Ви самі, як ніхто інший у всьому всесвіті, заслуговуєте на любов і відданість».
Наша гостя добре розуміється на інвестиційній діяльності, управлінні активами, фінансуванні проектів, адже понад 25 років віддала себе роботі. Професійний юридичний досвід дозволив Ганні управляти успішним бізнесом у сфері залучення інвестицій та фінансуванні ЗЕД імпорту-експорту товарів в Україну та за її межами. Але у нашій розмові, яка послугувала базою даної статті, головною стала зовсім інша тема, не менш важлива, а саме: як любити себе, досягати успіху та не боятися взути ті самі туфлі, які ми зазвичай бережемо на більш вдалий момент, який так може і не настати.“
Синдром відкладеного життя
Пам'ятаю, як у моєї мами були вишукані замшеві чоботи на височенних підборах. Вони весь час лежали в шафі й чекали свого часу, відповідного чи ідеального, не знаю. Ми всі росли з настановами «це не для нас». Я часто читаю повідомлення від учасників своїх спільнот та форумів на кшталт: «Я нарешті дозволила собі просто відпочити. Подивитися на небо. Слухати шум вітру. Радіти цьому, а не згадувати про справи».
Справді, навіщо мені гарна чашка, якщо я мешкаю в комуналці? Переїду — так куплю одразу. Я ще не готова знімати сторіз і вести блог - рано. Я ще недостатньо експертка, таких, як я, багато. Ось стану унікальною — тоді… І на цьому все закінчується.
Одразу пишіть на чистовик
Коли ви ставите на паузу ваше життя, то ви ставите на паузу і ваше зростання. Немов у житті може бути чернетка, в яку можна вносити правки. Але це не той випадок, у вас не буде ніякого «потім». Припустимо, що такі питання ставить кожен із вас: «А що саме я відкладаю на потім і яку ціну за це плачу? Важливо і необхідно бути свідомим та усвідомленим.»
Проживайте життя свідомо
Хто нас вчить і як зрозуміти усвідомлено чи ні відбувається те чи інше у нашому житті? Насамперед відбуватися нічого не може без участі вашої свідомості. Є лише ваше ставлення до того чи іншого факту, події, людини. На прикладі звичайних щоденних ритуалів можна розглянути свідомість у буденних справах. І навряд чи ви робите все механічно та за звичкою. Особливо з огляду на те, що звичку потрібно виробити зі знанням та впродовж певного часу. Значить, усі звички, які ви маєте — це ваш свідомий вибір тієї чи іншої дії (як ритуал випити каву зранку). Та й інші моменти, які вас хвилюють на сьогодні, як-от:
1. впевненість у собі, своїх силах та можливостях;
2. страхи та методи їх подолання;
3. самооцінка та розуміння своєї самоцінності.
Будьте своїм найголовшішим фанатом
Якщо ви хочете рости у своїй справі, треба навчитися цінувати себе. Найчастіше ми намагаємося робити щось для інших, чекаємо від оточення похвали, оцінок, коментарів. А самих себе вважаємо «недо-»: недостатньо вмілими, недостатньо знаючими, недостатньо унікальними. Для інших у нас одна оцінна шкала, для себе — інша, і нерідко значно більш критична. Раптом ми пізнаємо істину: «Щоб вижити, треба подобатися!». Рутина, як втомлює! Я завжди говорю: важливо повірити в те, що ви робите. Прийняти себе зі своїми минулим багажем, досвідом (навіть, якщо він невеликий). Усвідомити, що ви унікальні й робите те, що вмієте саме в цей момент. І це ваш максимум зараз. Однак це ще й точка А для нового зростання. Таке прийняття та усвідомлення своїх навичок та можливостей подарує вам почуття свободи, і допоможе вийти на новий рівень. Вибір завжди за вами. Головне — прислухатися до себе, не зраджувати своїх мрій. Адже саме ви — та єдина людина, яка завжди поряд і не покине за жодних обставин. Проявляти і чути себе — це про те, щоб дозволяти собі бути різною, прислухатися до свого стану. Успіхи та помилки навчили мене поважати свої бажання. Максимально почувати себе добре, розкривати свій потенціал. Не озиратися на думки оточення, а самій задавати нові тренди. Дозволяти собі бути собою.
Кожен із нас — головний незнайомець у своєму житті
Пізнати себе — це випробування, яке допомагає просунутися. Саме у цьому діалозі, слуханні своїх запитів, потреб, страхів, очікувань розумієш, хто ти та куди хочеш рухатися. Побудьте наодинці із собою. Почуйте, що скаже ваше внутрішнє «я». Ви обов'язково почуєте себе — душа завжди знає. Головне, давати їй шанс висловитись. Я вірю, що ми приходимо в цей світ полагодити якусь поломку. Вчені та лікарі, наприклад, розробляють ліки проти раку та інших страшних хвороб. І велика ймовірність, що протягом життя їм не вдасться знайти потрібні ліки. Але вони продовжують свою справу. Це їхній внесок. Велика мета. Місія. Скажіть собі, що ви потрібна і важлива для світу людина. Я кажу собі, що маю хороші здібності та сильні ресурси, які потрібні людям. Я та сама людина, яка не просто зацікавлена у заробітку та примноженні грошей, а й добре розуміється на глибині. Коли у вихідному продукті є сенс, я вмію знаходити точки зростання і бачити суть. Я переконана, що зараз, як ніколи, суспільству потрібна така людина як я, яка своїм прикладом і своїми переконаннями показує, що все можливо у світі. Дбайливо, з трепетом і великою любов'ю до кожної людини. Я чудово знаю, як можна показати людям ту саму душу, яка є у кожному з нас. Як проявити та повернути ту саму людину, яка в дитинстві мріяла і любила просто так. Щоб очі блищали.
„Ви самі, як ніхто інший у всьому всесвіті, заслуговуєте на свою любов і відданість“
Післямова
Кому я присвячую цілі? Дітям. Хочу, щоб вони бачили, що можна жити своє життя, здійснюючи свої мрії. При цьому люди з величезним трепетом та теплом відповідатимуть вам взаємністю. Багато в чому ми для наших дітей — супровідні маяки.