Переваги шугарингу та електроепіляції

14 Вересня 2023
Анна Крамаренко

Як підготуватися до шугарингу та електроепіляції? Як доглядати за шкірою після процедур? На що звернути увагу, вибираючи фахівця, щоби дійсно побачити гарний результат — гладку шкіру без небажаного волосся? Ми поговорили з майстринею з депіляції Анною Крамаренко та отримали багато корисних порад.

- Анно, як давно ви працюєте майстринею з депіляції?

Майстринею з депіляції працюю з 2010 року. Коли почала ходити на такі процедури, на власні очі побачила зміни в кращу сторону. Тоді вирішила, що теж хочу дарувати дівчатам гладеньку шкіру та впевненість у собі. Спочатку займалася восковою депіляцією, потім шугарингом. Нині поєдную обидва способи депіляції (деякі клієнти люблять комбінувати). Сучасні майстри та майстрині з епіляції мають вміти працювати і з цукром, і з воском, і на курсі «WAX/SHUGARING» я навчаю цього.

Анна Крамаренко

- У чому ефективність шугарингу та електроепіляції?

Моє покоління встигло зіткнутися з проблемою щетини, але сьогодні всі жінки знають, що бритва — не варіант для позбавлення небажаного волосся. Особливо тішить, що сучасні матусі приводять до мене доньок. Навіть після звичайної депіляції вони помічають, що відростає тонке і мʼяке волосся. А якщо робити процедуру певний час на постійній основі, можна спостерігати, як його стає менше. Якщо ж хочеться позбавитися волосся назавжди, електроепіляція — єдиний безпечний метод. Мої клієнтки зраділи цій процедурі, а коли побачили ефект, зрозуміли, що електроепіляція — то любов. (Усміхається.)

- Наскільки це боляче?

У кожної людини свій больовий поріг. Проте словом «біль» це назвати важко. Неприємно? Так. Боляче? Навряд чи. Найчастіше це схоже на укус комара. Як показує досвід багатьох майстрів, 90% клієнтів обходяться без анестетиків. Також на чутливість впливає фаза менструального циклу. Якщо все ж таки є біль, застосовую аплікації з анестезійним кремом.

Анна Крамаренко

- Чи є протипоказання до епіляції?

Будь-які процедури епіляції та депіляції мають протипоказання, навіть воскові, шугаринг, гоління. Однак, якщо вивчити список, можна побачити, що імовірність потрапити до нього вкрай мала:

• Вік менш ніж 18 років.
• Наявність електрокардіостимулятора.
• Вагітність та період лактації.
• Гіпокоагуляція — низьке згортання крові.
• Онкологічні захворювання (стадія стійкої ремісії понад 5 років НЕ є протипоказанням до електроепіляції після консультації профільного фахівця).
• Родимки, невуси або родимі плями.
• Цукровий діабет (сповільнюється загоєння).
• Серцево-судинні захворювання: ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, перенесені інфаркти та інсульти.
• Схильність до утворення келоїдних і гіперпластичних рубців.
• Варикозне розширення вен на місці проведення процедури.
• Гострі та хронічні захворювання шкіри (екзема, псоріаз тощо).
• Вірусно-інфекційні захворювання, зокрема ГРЗ та ГРВІ.
• Імплантовані золоті нитки.
• Гепатит.
• Астма (обов’язково проконсультуйтеся з лікарем).
• Непереносність сплавів металів, що входять до складу голок (медична сталь).
• Алергія на електричний струм.
• Геморой (при епіляції міжсідничної області).
• Епілепсія, нервово-психічні захворювання.

За наявності будь-яких пухлин потрібна консультація профільного фахівця.

Анна Крамаренко

- Що рекомендуєте робити перед електроепіляцією, щоби почуватися комфортніше під час процедури та полегшити роботу майстра?

Основні рекомендації:

1. Довжина волосків має бути 3–5 мм.
2. Якщо електроепіляція планується на руках або ногах, напередодні процедури зволожуйте ці ділянки кремом.
3. Три дні до процедури не відвідуйте солярій.
4. Прийміть душ (оброблену ділянку не можна буде мочити протягом доби).
5. За день до процедури підфарбуйте світле волосся фарбою для волосся або брів.
6. За 1–2 дні до процедури зробіть пілінг.
7. Не забувайте, що шкіра буде більш зволоженою та здоровою, якщо пити достатньо води. Зволожена шкіра дає змогу легко проникнути зондом у фолікул.

Перед звичайною депіляцією рекомендую дотримуватися всіх цих вимог, лише світле волосся не потрібно фарбувати.

- Який має бути догляд після електроепіляції?

Одразу після процедури шкіра може бути роздратованою, трохи припухлою. Це нормальна реакція. Основна набряклість і почервоніння зникають через 6–24 години. Під час процедури обробляю шкіру антисептиком (хлоргексидин, мірамістин), після — професійним кремом для догляду після електроепіляції. Він значно прискорює відновлення, швидко знімає основне роздратування. Заздалегідь розповідаю клієнтам про правильний домашній догляд.

Анна Крамаренко

- Як визначити, що перед вами — майстер або майстриня, що гарантують бажаний результат?

Запитайте їх про досвід роботи. Якщо майстер/майстриня працює не один рік, мають бути фото до/після. Я завжди раджу спочатку ознайомитися з процедурою. Наприклад, зробити одну-дві зони. І вже потім продовжувати курсом інші.

- Розкажіть про ваш курс, на якому ділитися знаннями та навичками з початківцями.

На курсі 2 в 1 «WAXING/SHUGARING» вчу працювати з цукром і воском. Так уже склалося, що віск і цукор йдуть пліч-о-пліч, тому мої учениці вміють працювати одразу з двома техніками. Навчання відбувається звичайно в режимі офлайн, багато уваги приділяю практиці.

Щоби записатися на курси, напишіть мені в інстаграмі. Дуже радію, що ця професія стає дедалі популярнішою, адже попит на неї — колосальний.

@_anna_kramarenko_