Олена Горякіна: «Віра рухає гори»

5 Червня 2023
Олена Горякіна

Жінка, яка відчуває свій шлях серцем, знає, що немає нічого неможливого. Ми й далі надихаємося та надихаємо вас історіями видатних жінок України. Сьогодні знайомимо з талановитою Оленою Горякіною — підприємницею та громадською діячкою. У спеціальному інтерв’ю відверто поговорили про місію Олени та її родини, а також про новий старт у житті.

- Олено, восени 2021 року ви переїхали до Канади. Чому обрали саме цю країну?

Ми приїхали всією сім’єю до Канади за кілька місяців до початку повномасштабної війни. До цього жили в Києві. Ми віряни, служимо Богові в євангельській церкві понад 20 років. 2017-го усвідомили із чоловіком, що поїдемо з України. Про Канаду знали зовсім трохи, але саме туди тягнулися наші серця. Ми молилися та шукали різні шляхи, щоби потрапити до цієї країни. Оселилися в Монреалі, провінція Квебек. Це єдина франкомовна провінція в англомовній Канаді. Приїхавши до Монреаля, зрозуміли, що не помилилися з вибором.

- Від початку повномасштабної війни ви підтримуєте українців. Розкажіть про вашу місію.

Так, війна розділила життя на до і після. 24 лютого 2022 року ми всі змінилися. У голові не вкладалося, що росія напала на Україну. У Монреалі почали зустрічатися з маленькою групою людей, з якими молилися. А за рік з’явилася християнська церква «Перемога».

Після початку війни люди шукали можливості виїхати в безпечне місце, багато хто виходив на зв’язок із нами. Разом із друзями намагалися допомогти всім, хто звертався до нас. Насамперед люди потребували розуміння та підтримки. А вже потім прагнули налагодити життя в новому місці, адаптуватися в новій громаді.

Завдяки концерту за участі нашої доньки та друзів зібрали майже 5000 доларів на потреби ЗСУ. Сьогодні молимося за Україну, підтримуємо українців, які живуть тут, створюємо дружнє коло. Реалізуємо в Монреалі цікаві й корисні проєкти для українців та інших місцевих жителів.

- Які проєкти — найбільш знакові для вас?

Минулого літа почали робити з друзями пікніки для новоприбулих українців у Монреалі. Через деякий час познайомилися з організатором подібних заходів і створили спільний проєкт. «Hata na Mont Royal» — це щомісячні зустрічі для українців у кафе з розважальною програмою. Учасниці та учасники мають змогу спілкуватися одне з одним, знаходити друзів. Ці зустрічі збирали 150–200 людей.

Потім ми із чоловіком почали займатися справами новоствореної церкви та відійшли від цього проєкту. Але він живе: за цей час там сформувалася хороша команда, яка і далі проводить зустрічі.

За місяць після цього ми з друзями-вірянами організували в Монреалі розмовний клуб «Я можу» для новоприбулих українців. Нині його відвідують до 50 учасників/ць щосуботи.

Люди приходять, щоби позбутися внутрішніх бар’єрів і почати вільно розмовляти англійською та французькою. Спікери клубу — місцеві волонтери. Багато відвідувачів клубу за кілька місяців значно покращили розмовні навички. А два місцеві волонтери після спілкування з українцями пішли на курси вивчення української! Тож тепер ми допомагаємо одне одному.

- Вам також вдалося побудувати бізнес у Канаді. На чому він сфокусований?

Ми запустили бізнес якраз на початку повномасштабної війни: стали імпортерами української компанії «SheMax» в Канаді (інстаграм: @shemax.canada). Вона виготовляє обладнання класу преміум для майстрів манікюру та манікюрних салонів, а також для лаш-майстрів.

Бренд відомий у багатьох країнах Європи, і ми раді представляти нашого виробника в Канаді. Українська якість обладнання «SheMax» впевнено завойовує серця місцевих б’юті-майстрів. Сьогодні маємо дистриб’юторів у п’яти провінціях Канади (з десяти).

- З якими викликами зіткнулися під час становлення бізнесу?

Найскладнішим було чекати на результат роботи. Кілька місяців поспіль не мали жодного продажу в Канаді, не кажучи про дистриб’юторів. Зіткнулися із серйозним мовним бар’єром і нерозумінням менталітету канадців.

Однак ми прагнули розвинути українську компанію тут, у Канаді, щоби підтримати людей, які працюють в Україні під час війни, сплачують податки та підтримують економіку України. І, звісно, хотіли реалізувати власні цілі через бізнес.

Тоді тяжко працювали по вісім годин щодня. Бізнесу приділяли час після роботи та між відвідуванням мовних курсів. Але віра рухає гори. І ця нерухома гора почала зрушуватися: через п’ять місяців з’явилися перші продажі й перший дистриб’ютор. 2022 року обладнання «SheMax» представили на двох виставках у Монреалі. А цьогоріч асортимент бренду побачили на виставці не лише в Монреалі, а й у Торонто.

- Що порадите тим, хто вагається починати все спочатку?

Я раджу слухати своє серце та довіряти Богові. Тому що мрії — це підказки від Нього про наше майбутнє.

Проблеми будуть завжди. Але краще розв’язувати складні питання, ніж кусати лікті через втрачені можливості.

Нехай Бог благословить вас.

Буду рада бачити вас на моїх сторінках в інстаграмі. Там знайдете більше корисної інформації про те, що ми обговорювали в нашій бесіді.

@elen_grow
@shemax.canada
@victorychurch.mtl