Надійна інвестиція у майбутнє

19 Травня 2024
Міла Глушак

Міла Глушак: «Сьогодні все більше українців зацікавлені в придбанні нерухомості за кордоном як способу отримання прибутку. Проте в морі пропозицій іноді важко розпізнати справжнє золото з-поміж безлічі варіантів. Як зрозуміти, куди краще спрямувати увагу в пошуках перспективних можливостей у 2024? Я коротко розповім про привабливість преміальної нерухомості та про те, які переваги вона приносить інвестору в різних країнах світу».

- Міло, ви є генеральною директоркою Mayak Real Estate. Який основний напрям агентства нерухомості?

Наше міжнародне агентство родом із міста Запоріжжя, ми працюємо з 2012 року, маємо офіси як у Києві, так і за кордоном. За цей значний період часу, я можу з гордістю сказати, що нашим основним пріоритетом є допомога у інвестуванні в житлову та комерційну нерухомість. Ми з командою не тільки враховуємо ваші потреби, а і створюємо інвестиційні стратегії, підбираємо оптимальні об'єкти від провідних забудовників, купуємо нерухомість, допомагаємо знайти найкращий вихід: продаж або оренда з максимальною вигодою. Для багатьох клієнтів вибір нерухомості для інвестування буває складним завданням. Наша місія — спростити для вас цей процес та перетворити бетон у прибуток.

- Чому ваш фах — в основному преміальна нерухомість, а не щось інше?

Я працюю у сфері інвестицій понад 15 років, тому відразу можу сказати, що для того, щоб гарно заробити треба інвестувати в ліквідні інструменти, а вони завжди недешеві.

Робота з преміальною нерухомістю має свої переваги, які варто враховувати. Це поле приваблює досвідчених інвесторів, оскільки дає змогу отримати значний прибуток за умов правильного підходу. Преміальна нерухомість може бути більш доступною фінансово, ніж може здатися, на перший погляд. Особливо, якщо використовувати різні фінансові інструменти, такі як розтермінування від забудовника або іпотечні програми для іноземців.

Звісно, ще одна перевага роботи з преміальною нерухомістю полягає в тому, що вона часто є більш ліквідною, ніж інші види нерухомості. Це означає, що вона може швидко продаватися або здаватися в оренду, забезпечуючи інвесторам більш оперативний доступ до грошей. Крім того, преміальна нерухомість часто привертає якісних орендарів або покупців, що позитивно позначається на дохідності інвестицій, в той час, як фінансово доступна нерухомість часто характеризується обмеженою здатністю до продажу та низьким попитом на оренду. Об'єкти, придбані за низькими цінами, зазвичай потребують значного оновлення, мають меблі в поганому стані або взагалі без них. Отримати прибуток у таких умовах є вкрай складним завданням. Основне правило для успішного інвестора полягає не в концентрації на вартості нерухомості, а в можливості її швидкої реалізації та локації.

Міла Глушак

- Які країни порадите для інвестування в нерухомість 2024?

Дубай

Купуючи нерухомість Дубая, ви інвестуєте кошти не лише в сам об’єкт, а й в економіку країни, яка є однією з найсильніших у всьому світі. Згідно з генеральним планом розвитку Дубая 2040, чисельність населення в еміраті зросте майже удвічі. Саме завдяки цьому вирішиться питання і з надлишком пропозицій від забудовників. Однак моя порада — інвестувати в преміальні об'єкти з гарним місцем розташування, наприклад перша берегова лінія.

Іспанія

Ціни на нерухомість в Іспанії залишаються одними з найнижчих порівнюючи з іншими європейськими країнами. Простими словами попит перевищує пропозицію через стабільну економіку, розвинену інфраструктуру та низький рівень цін для життя. Крім того, ринок розвивається і вартість житла поступово зростає, тож не варто проминати добру нагоду вигідно інвестувати в іспанську нерухомість. В Іспанії заохочують іноземні інвестиції, тому громадяни будь-яких країн мають право купувати квартири та будинки в Мадриді, Барселоні, Валенсії, Аліканте, Картахені.

Індонезія (Балі)

Балі є одним із найпопулярніших туристичних напрямів у світі. Оскільки це досить невеликий острів, землі для забудови мало, але плюсом є постійний тропічний клімат і стабільна політична ситуація у країні. Це призводить до постійного потоку туристів, а відповідно це дає змогу інвесторам заробляти на оренді від 13 до 18% за рік. Але важливо уважно підбирати об’єкт та локацію, щоб не натрапити на недобросовісного забудовника. А також рекомендую звертати увагу на термін оренди земельної ділянки.

Чорногорія

Чорногорія робить впевнені кроки для вступу в ЄС. Спираючись на досвід інших країн, які вступили в ЄС, можна сміливо передбачити стабільний ріст ціни на ринку нерухомості. Зазначу, що вже зараз країни Середнього Сходу активно інвестують у нерухомість Чорногорії, розуміючи потенційні вигоди таких інвестицій. Усе більше українців звертають увагу на цю країну, адже в Чорногорію можна доїхати власним авто.

Греція

Серед країн Євросоюзу в Греції найлояльніші умови для оформлення «золотої» візи за умови купівлі нерухомості. Ще минулого року поріг інвестицій для отримання статусу на території країни був €250 тис., але у 2023 році уряд країни вирішив його підвищити до €500 тис. Після затяжної кризи та стагнації ринку, поміж старих малоповерхових будиночків почали з'являтися гарні новобудови, які мають високий попит у туристів та місцевого населення. Отже, основними чинниками зростання є внутрішній попит, туризм і програми отримання посвідки на постійне проживання.

Міла Глушак

- Ваші поради: на що звернути увагу перед вибором нерухомості?

1. Ретельно вивчайте ринок;
2. Вибирайте об'єкт під конкретну мету;
3. Не інвестуйте в дешеву нерухомість;
4. Обов'язково зробіть перевірку забудовника;
5. Диверсифікуйте для зниження ризиків;
6. Делегуйте управління майном;
7. Або ж зверніться в перевірену агенцію, яка все зробить за Вас.

- Давайте розглянемо це питання докладніше: чому саме вибір нерухомості має бути відданий у Ваші руки?

Усе просто, одним із переваг є те, що в нас Агентство повного циклу, а для Інвестора це означає, що ми, як заводимо в угоду, так і виводимо з прибутком із неї, до того ж маємо компанії, які займаються управлінням майном, якщо Інвестор вирішить отримувати пасивний прибуток. Отримуючи запит від клієнта з ним працює місцевий агент, який повністю володіє інформацією, адже незнання місцевих особливостей стає причиною неприємностей для початківця-інвестора, як-от ситуації з недобросовісним забудовникам або продавцями вторинного житла, які замовчують важливі деталі щодо об'єкта. Зрозуміло, самостійно працюючи є достатньо великий ризик стати жертвою шахраїв та втратити гроші. Також у нас є перевірені забудовники, штат юристів та аналітиків, які працюють для клієнтів. Тому й рекомендую співпрацювати з досвідченими фахівцями.

Міла Глушак

- Як із вами можна зв'язатися?

Якщо у вас виникнуть питання або ви потребуєте поради, не соромтеся зв'язатися зі мною будь-яким зручним для вас способом — через повідомлення або на сторінці нашої агенції Mayak Real Estate в інстаграмі чи на сайті. Я з радістю допоможу вам у будь-яких питаннях або ситуаціях, які вас цікавлять.

@mayak.kyiv.ua
milaglushak