Изысканность в деталях. Интервью с дизайнером украшений Ириной Довгалюк

11 Вересня 2022

Украшения занимают одно из важнейших мест в гардеробе каждой модницы. Именно они могут изящно подчеркнуть стиль своей обладательницы, добавить в него яркие и эксклюзивные нотки, а также полностью изменить серый и неприметный образ. Дизайнер Ирина Довгалюк работает исключительно с натуральными материалами и безумно любит свою работу. Поэтому ее шедевры и выглядят как нечто, созданное самой природой, – изысканно и в то же время ярко и богато. Каждое, созданное дизайнером украшение, несет определенное сообщение людям.

Ирина рассказала читателям Touch magazine о том, как создаются ее украшения, о вдохновении, побуждающем ее творить, и, конечно же, о модных тенденциях цветов и форм нового сезона.

Раскажите о Вашей работе. В чем секрет каждого изделия?

Моя робота – це моє життя. Створювати красу та дарувати її людям – такою є моя місія. Головний секрет виробів – безмежна любов до того, що я створюю. Якщо робити, то лише найкраще, не жалкуючи часу та енергії. Праця 24 години на добу є запорукою успіху. Я в постійному пошуку чогось нового, нових форм та технік. При створенні прикрас завжди думаю про людей, котрі будуть їх носити, тому вони (прикраси) завжди практичні та актуальні не один сезон.

Когда Вы впервые начали создавать украшения?

Рукоділлям займаюся усе своє свідоме життя. Головними напрямками є робота з бісером та камінням, шиття та вишивка. Ще не ходячи у школу, чітко знала, що це моє майбутнє і мій хліб. Вже у 14 років я вишивала весільні сукні на замовлення, тоді ж були перші власні розробки брошок та технік. Некоторые из новых Ваших работ выполнены в ультрамодных цветах – насыщенных ягодных оттенках, в глубоком изумрудном цвете, фиалковых цветах.

Вы постоянно следите за модными тенденциями или полагаетесь на свое внутреннее ощущение?

Так, останні колекції багаті на колір, особливо колекція «ДУША. Щастя всередині нас» – тут я хотіла нагадати у важкий для нас зараз час, що щастя – у малих речах. За модними тенденціями слідкую у загальній стилістиці сезону, це професійна необхідність, а вже завдячуючи внутрішнім відчуттям створюю образи за допомогою аксесуарів. Кожна колекція – це не просто прикраси, це завжди якийсь меседж людям. Тут завжди присутнє філософське бачення теми. Його я сконцентровано передаю в лінії, формі, кольорі, композиції виробу. Так я ділюся своїми думками, відчуттям, переживаннями та радощами. Це як музика на душі, що завжди в мені грає, від якої зароджуються образи майбутніх прикрас. А обираючи матеріали, я уважно прислухаюся до цієї мелодії, і якщо чую фальшиву ноту, значить, це не той матеріал.

В какой момент Ваши работы обретают свое собственное имя?

При створенні колекції, коли вона майже наполовину готова, народжується назва та виникає сам образ подачі колекції, щоб донести головну думку до глядача.

Расскажите о материалах, с которыми работаете. Чему Вы отдаете предпочтение?

В мене є правило – «Не економити на матеріалах!», тому вони завжди якісні, натуральні та ніякого пластику. З етичних міркувань я не працюю зі шкірою.

Как рождаются новые шедевры, где Вы черпаете вдохновение?

Життя – це головне джерело натхнення. Я насолоджуюся кожною його хвилиною, для мене кожен день – як свято, і цей стан святковості заряджає мене шаленою енергією, що і є головним потоком натхнення для створення нових робіт.

Что для Вас является стимулом?

Основним стимулом є глибоке розуміння, що ми всі не вічні, тому потрібно встигнути залишити слід після себе, створити ще багато краси, здійснити свої творчі цілі-мрії, яких у мене дуже багато, до яких я іду впевнено та непохитно. Я ще багато чого не досягнула того, що хочу, тож маю перед собою великий простір для розкриття гармонії у житті. Головне – твердо знаю, що маю стержень, завдяки якому можу самовдосконалюватися, щоб добитися чогось важливого у мистецьких пошуках.

Вы разбираетесь в моде и следите за новинками в fashion-индустрии. Что будет актуально в моде этой осенью?

Ця осінь обіцяє бути яскравою. Будуть актуальними стиль 60-х – 70-х років, об’ємні форми, прямі силуети, квіткові принти, яскраві кольори, такі як фуксія, оранж, смарагд. Пастельні відтінки теж актуальні. Буде багато трикотажу. Прикраси масивні; в тренді – абстрактні форми у брошах-квітах.

Преображение материи, кружев, лент в изумительные украшения кажется настоящим волшебством. Скажите, как сделать заказ на Ваши украшения?

Дякую. Колекціі в мене виходять 2-4 рази на рік, після кожного виходу колекціі доповнюються. Нова моя колекція осінь-зима 2015 планується на жовтень місяць. Слідкуючи за новинками, прикраси можна придбати у точках продажу в м. Івано-Франківську, або через інтернет (instagram @DOVGALIUK) – для мешканців інших міст. Постійним клієнтам, а також таким, які готові повністю мені довіритися, виконуються індивідуальні замовлення.

Iрина Довгалюк, дизайнер аксесуарiв.
www.irynadovgalyk.com
dovgalyk_ira@ukr.net