Інтервʼю з Наталією Ситник, майстром перманентного макіяжу та лазерного видалення

24 Версеня 2024
Наталія Ситник

Що таке ультрареалістичний перманент?

- Наталія, розкажіть про ультрареалістичний перманент. Чим ця техніка відрізняється від звичайного перманентного макіяжу та класичного татуажу?

Фактично мова йде про три етапи розвитку одного бʼюті-напряму, але за своєю сутністю та результатами це зовсім різні послуги. Татуаж був косметичним татуюванням на все життя. На зміну йому прийшов перманентний макіяж, який став просто більш стійкою альтернативою фарбуванню на рік чи два. Ультрареалістичний перманент, в свою чергу, дав змогу створювати ефект густих та природних брів, навіть якщо власних волосків у людини дуже мало. Для цього майстер окремо промальовує кожен волосок машинкою.

Але важливо зазначити, що сама собою промальовка волосків далеко не завжди є ультрареалістичною. Так деякі майстри роблять волоски занадто правильними та симетричними, через що брови стають схожими на лялькові. Або ж абсолютно не нова техніка мікроблейдингу, яка також робить імітацію волосків, проте вони виглядають пласкими, забитими та взагалі не схожими на живі. Саме тому ультрареалізм — це насмперед про бачення майстра й особливий стиль, в результаті якого брови важко відрізнити від реальних.

- Тобто такий перманент виглядає вже й не зовсім як макіяж?

Так, вірно. Причому не тільки не виглядає як макіяж, але і взагалі не сприймається, як щось штучне. Оточуючі бачать просто густі натуральні брови. Саме тому таку процедуру клієнти роблять із дещо іншим запитом, ніж раніше. Не позбутися необхідності фарбуватись, а скорегувати форму чи додати об’єму. Особливо це актуально у випадку, коли власні брови досить рідкі.

До речі, із зоною губ у мене такий самий підхід. Я не люблю робити імітацію яскравої помади. Навпаки, я підбираю такі пігменти, щоби після заживлення колір був максимально природним. Окрім кольору, ми також коригуємо форму, контур, маскуємо невеликі шрами, якщо вони є. Отже, моє головне завдання — довести до ідеалу та підкреслити саме натуральну красу.

Наталія Ситник

- Проте все одно ж це закриває потребу щоденно фарбуватись?

Закриває в тому сенсі, що вам не потрібно зранку витрачати час на фарбування брів, щоби приховати якісь недоліки. Не потрібно підфарбовувати губи упродовж дня або після того, як випили каву. Проте, якщо ви плануєте йти на якийсь захід, ви можете вільно зробити собі повноцінний вечірний макіяж із більш яскравими губами, з тінями на повіках чи будь-якими іншими елементами.

- Багато майстрів і далі працюють із техніками татуажу. Чому вони не переходять на ультрареалізм?

Поки ще залишається попит на татуаж. Некоректно казати, що ця техніка застаріла, адже комусь вона подобається навіть більше. Взагалі в питаннях краси немає нічого обʼєктивного. Краса — це завжди субʼєктивна точка зору. Саме тому, обираючи собі майстра, людина в першу чергу шукає спільне бачення.

Наприклад, у Кракові більшість моїх клієнток сприймають мій стиль, як щось незвичне. Для них нормальний зрозумілий результат — це чорні насичені брови-тату. У Києві ж — навпаки, нові тенденції просуваються дуже швидко, і зараз усі хочуть саме ультрареалістичні брови.

Наталія Ситник

- Виходить, що Україна значно випереджає інші країни в перманенті та взагалі бʼюті-сфері?

За весь світ так сказати точно не можна. У перманенті та бʼюті-сфері загалом дуже активно розвиваються деякі азійські країни, наприклад, Вʼєтнам і Південна Корея. У них дещо особливий стиль, проте вони роблять дуже якісно й часто перемагають на міжнародних змаганнях.

У межах же Західного світу Україна дійсно займає лідируючі позиції, і передумовою для цього перш за все є внутрішній попит. Наші дівчата активно доглядають за собою, що і стимулює розвиток усієї сфери. Як наслідок, у нас сформувалося дуже сильне професійне комʼюніті з великою кількістю талановитих майстрів.

- Як не помилитися при виборі й потрапити саме на одного з таких талановитих майстрів?

Спочатку відправити перевірити подружку. Якщо ж серйозно, то у сфері перманенту гарний запит для оцінювання компетенцій — попросити фото робіт майстра через рік. По-перше, це важливо, оскільки проблемний перманент проявляється саме з часом. По-друге, це показник того, що клієнти з часом повертаються на оновлення.

@chic.pm