Довіряйте собі, використовуйте мак-карти та навчайтеся в найкращих!

21 Березня 2024
Ефа Форіна

Ефа Форіна — психолог, БСТ терапевт, засновниця міжнародної школи таро «Два Місяці», автор мак-карт «Всі двері світу відкриті для тебе», «Вікна душі» та «Підказки міста» — розказала нам про такий цікавий інструмент роботи з підсвідомістю, як метафоричні асоціативні карти. Незвичний спосіб знайти відповіді на питання, заспокоїти психіку, підготуватися до певних подій за допомогою власних асоціацій. Цією методикою може оволодіти кожен із нас: дівчина, яка боїться обстрілів; мама, яка прагне допомогти дитині справитися зі стресом; дружина, яка хоче більше дізнатися про чоловіка.

Ефа Форіна

- Що таке мак-карти?

Це ефективний та екологічний інструмент, що допомагає зазирнути в нашу підсвідомість. Колода — це набір картинок, що зображують людей, їх взаємодії, пейзажі, тварини тощо. Образи стають зримою метафорою наших цінностей, страхів, бажань або пов'язані асоціативно з внутрішнім досвідом. Не буває такого, що кілька людей подивилися на одну карту й побачили одне й те саме. Деякі карти також мають мотивуючі слова, афірмації. Клієнти дивуються, як так виходить, що вони в сліпу витягнули карту, а там настільки влучно описаний їхній запит. Але ж ми знаходимося в спільному енергетично-інформаційному полі, де вже закладена вся інформація.

Ефа Форіна

- Як ви дізналися про такий цікавий інструмент?

Я давно займаюся картами таро. Колись мені на очі потрапила цікава колода із зображенням різних обличь. Мені дуже сподобалася стилістика, те, як із ними можна працювати в терапії… Я почала багато навчатися, читати про мак карти й коли мені вже і цього стало мало, я замислилася над створенням свого інструменту. Так і з'явилася моя перша колода «Всі двері світу відкриті для тебе». Сьогодні, у своїй міжнародній школі таро я навчаю поєднувати розклади та мак-карти. Це завжди дає дуже круті результати!

Ефа Форіна

- Чи можуть мак-карти допомогти людині морально пережити всі жахи війни? Чи допоможуть вони військовим, тим, хто має ПТСР?

ПТСР — це дуже серйозно — одразу йдіть психолога! Якщо ми говоримо про побутовий стрес — то, так, карти буть у нагоді. Особливо це гарно працює з дітьми. Вони не завжди можуть пояснити, що або хто, як їх налякав. Через асоціації та фантазію – ми дістаємо причину та заспокоюємо психіку. Так само з людьми, які пережили насилля, побачили вибухи, розстріли і їх мозок блокує пам'ять. Розблокування також можливе через мак-карти. Але дуже важливо знайти правильну людину, яка вміє із цим працювати!

Ефа Форіна

- Для кого створене Ваше навчання?

З мак-картами можуть працювати, як фахівці: психологи, терапевти, так і кожен із вас. Я зробила курс максимально зрозумілим та доступним. До того ж зараз я пишу навчальний посібник. Повірте, Вам достатньо власних асоціацій, емоцій та фантазії, аби дати відповідь на будь-яке запитання.

Ефа Форіна

- А чи підкажуть мак-карти в коханні?

Дівчата завжди хочуть знати, як пройде омріяне побачення і ми морально готуємося до нього разом. Наведу приклад із практики. Карти перевернуті і клієнтка обирає зображення ореолу чоловіка. Він стоїть спиною та дивиться у вікно, на вулиці туман. Клієнтка одразу каже: «я бачу таємницю, він, напевно, щось приховує. Для мене це є підставою бути уважною, критично ставиться до його слів, прислухатися до себе». Далі ми говоримо, чому вона відчує такий дискомфорт і я пропоную взяти ще одну карту з іншої колоди. І клієнтка витягує текст "обережність, лицемірство, обман". Дівчина задумалася, почала аналізувати їхнє спілкування, як часто він просто пропадає, що вона чула, що бачила тощо. Ми глибоко розбирали ситуацію за допомогою інших психологічних технік. Забігаючи наперед, чим закінчилося її побачення? Чоловік виявився аферистом. Але моя клієнтка вже була до цього голова, йшла на побачення «без рожевих окулярів» і не потрапила «на гачок».


Психолог Эфа Форина