Акула права

9 Квітня 2024
Уляна Хром'як

У нашій розмові з адвокатом Уляною Хром'як розглянемо ключові аспекти сучасного правового середовища, а також дізнаємося про таємниці успіху та особливості роботи нашої гості, яка знає, як захищати своїх клієнтів з умінням і рішучістю.

- Уляно, розкажіть, як ви вирішили зайнятись адвокатською діяльністю? Це бажання було із самого дитинства?

Я вирішила займатися юриспруденцією ще в 13 років, оскільки любила непрості завдання, і якщо щось у мене не виходило, то я не засмучувалася, а навпаки — думала у який спосіб вирішити цю ситуацію під іншим кутом. І саме юриспруденція стала для мене тою професією, у якій повно нестандартних завдань. Важливим був і той факт, що окрім законодавства, треба включати всі свої знання, і чим кращі та ширші вони, тим успішніший результат можна досягти для клієнта. Тому мій вибір був очевидним — адвокатська діяльність і крапка.

Уляна Хром'як

- Як змінилися запити ваших клієнтів за останній рік? З якими основними викликами сьогодні стикаються люди? Яким чином ви допомагаєте їм розв'язувати ці питання?

За останній рік запитів на поділ майна збільшилося вдвічі. Найчастіше мої клієнти — це жінки зі Львова та Києва. Наразі поступає багато справ щодо бізнесу, стосовно оформлення послуг та продажів з Інтернету, супровід будівництва у Львові. До війни моїм основним профілем більшою мірою були спори з приводу витребування майна, я думаю це наразі одна із моїх основних спеціалізацій. Також я відмінно розуміюсь на захисті бізнесу в частині незаконного накладання арешту на майно в рамках кримінального провадження.

Уляна Хром'як

- Адвокати можуть спеціалізуватися на різних галузях права. Який спектр послуг надаєте ви? Яку область розглядаєте, як вашу головну спеціалізацію?

На відміну від Америки, в Україні немає вузькопрофільних адвокатів, проте негласно клієнти знають, у чому спеціалізується адвокат. У моєму випадку я часто берусь за спори про поділ майна, та за все, що пов'язано із захистом права власності фізичних та юридичних осіб. Це договірне право, а також економічні правопорушення в рамках кримінальних проваджень, супровід бізнесу в частині надання послуг в Інтернеті, авторське право тощо.

Уляна Хром'як

- Як організувати зустріч із клієнтом так, щоб це було комфортно як для людини, що звернулась із проблемою, так і для адвоката в частині надання правової допомоги?

На зустрічі з клієнтом важливо відчути людину, організувати комфортну атмосферу в офісі чи іншому місці, де запланована зустріч. Необхідно звертати увагу на основні життєві болі відносно конкретного кейсу, проявити емпатію, якщо це відповідає ситуації. Часто я прошу спочатку виговоритися, аби стало легше на душі, а вже потім ми переходимо до суті питання.

Уляна Хром'як

- Діяльність адвоката певною мірою пов’язана з конфліктами. Як ви радите діяти, коли градус розмови підвищується, а спілкування перестає бути конструктивним?

У цьому мені допомагають навички дипломата та курси з переговорів, які я пройшла в київського перемовника Андрія Яценко. Також були різні майстер-класи НЛП та багато літератури. Скажу так, що в мене вроджена жіноча інтуїція, я дуже чітко відчуваю людей. До того ж постійне спілкування допомагає мені побудувати теплі відносини з клієнтами.

Уляна Хром'як

- Ви будуєте довгострокові відносини з вашими клієнтами та забезпечуєте їм підтримку після завершення справи?

Безумовно. По-перше, це показник того, що я хороший спеціаліст, а по-друге — я завжди двома руками за те, щоби будувати довгострокові відносини з вами, оскільки це досвід та постійний розвиток мене як особистості, та як фахівця.

- Цікаво, чи передбачені для постійних клієнтів програми лояльності?

Так, це можуть бути знижки.

Уляна Хром'як

- Скільком клієнтам ви надали правову допомогу за 2023 рік? Скільки справ було виграно?

Ви знаєте я не вела підрахунку, але гадаю, понад 30-35 кейсів за цей рік успішно закрито. Однак є справи, які досі тривають, але про це я розповім згодом. Радує той факт, що до мене звернулася відома компанія «Бюро вин» (магазини Bad Boy та Good Wine), з приводу представництва інтересів у Львові. Для мене це показник того, що я працюю не дарма і в очах інших людей маю попит, як досвідчений фахівець.

Уляна Хром'як

- Поділ майна та бізнесу часто стають складними справами, особливо у сімейних конфліктах. Які основні аспекти специфіки цих справ ви вважаєте найважливішими, і як ви підходите до їх вирішення?

Раджу звертатися до адвоката одразу на стадії укладення шлюбу з метою укладення шлюбного контракту. Так, це складна категорія справ, однак в цьому випадку мені допомагають уміння знову ж таки переговорів, оскільки за цей рік я успішно закрила спори без суду, при тому, що справи вже були в суді. Це складна робота, яка вимагає спілкування не лише з клієнтом, але й з опонентом чи його представником. Найважливіше зрозуміти біль клієнта та те, чого хоче друга сторона. Найчастіше це навіть не про матеріальне, а про визнання, повагу, любов. І тільки коли я розумію біль опонента, що він насправді хоче від цього спору, то виграти справу на 60 % легше.

- Що не підлягає поділу?

Майно, що набуте вами або вашою половинкою до шлюбу, але на підставі договору дарування або спадковим порядком. Майно в подарунок, але за кошти вашого чоловіка чи вашої жінки, які належали йому або їй особисто. Це може бути житло та/ або земельна ділянка, що було придбане нею/ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».

Уляна Хром'як

- Чи існує кілька правових інструментів, які дозволяють мінімізувати всі ризики. Які найпоширеніші з них?

Усі ризики мінімізувати неможливо, однак передбачити їх цілком реально. Не пожалійте коштів на консультацію, адже це допоможе вам стовідсотково одержати вичерпну відповідь.

- Чи співпрацюєте ви з іншими фахівцями?

Так, якщо того вимагає справа. Додатково такий досвід збагачує мій професійний досвід і допомагає побачити кейс з іншої сторони та прийти до правильного висновку.

Уляна Хром'як

- Кожен адвокат має своє кредо щодо надання правової допомоги та загалом по життю. Якими принципами та цінностями ви керуєтеся у своїй діяльності?

Це відповідальність, експертність, швидкість, оперативність, емпатія. У мене є такий принцип: чим складніша справа, тим для мене вона цікавіша, а бажання вирішити та поглянути на неї з різних кутів вирішення ще більше окриляє. У мене відсутнє відчуття страху в роботі, але присутнє бажання допомогти клієнту так, щоб він був задоволений. Загальнолюдські принципи на першому місці.

- Яка є ваша найбільша мотивація в професії? Що вас надихає і підтримує?

Мене надихає азарт від процесу та успішно закрита справа.

- Як ви оцінюєте роль адвоката в сучасному суспільстві?

Адвокатська робота є важливою для суспільства. Я часто порівнюю адвокатів із лікарями. Адже для нас також важливо правильно поставити діагноз, зрозуміти ключ до розв'язання всіх негараздів.

Уляна Хром'як

- Розкажіть про вашу стратегію на найближчі три роки.

Я хочу охопити більший масштаб клієнтів, створити мережу адвокатських послуг «Акула права» в Києві, Одесі, Варшаві (наразі я працюю у Львові). Маю намір допомагати при вузькопрофільних комітетах у Верховній Раді України у питаннях створення законопроєктів. Мрію охопити Інстаграм аудиторію у розмірі 100 000 підписників. Моя задача — бути корисною для кожного клієнта, так, щоб він чи вона були задоволені не тільки якістю надання послуг, але і співпрацею зі мною, як з особистістю.

@akula.prava