Ортодонтія в стоматології

11 Вересня 2022

Ортодонтія — стоматологічний напрям, спеціалісти якого діагностують і лікують порушення прикусу й розвитку зубів. Нерівні зуби можуть спричинити виникнення карієсу і пародонтиту, а ще вони виглядають не дуже привабливо з естетичного боку. Тому фахівці радять розв'язувати таку проблему якомога раніше, щоби потім довго не лікувати запущену форму. В інтерв'ю Вікторія Мориконь розповіла про те, як краще це зробити, а також про цифрову систему «Insignia» та інші ноу-хау у світі ортодонтії.

- Вікторіє, яким був ваш шлях до стоматології?

Під час вибору професії найголовніше — відчувати себе частиною тієї справи, якою плануєте займатися в майбутньому. Тому перш ніж стати стоматологинею, довго обдумувала плюси і мінуси, найважливіші аспекти роботи. Стоматолог — не тільки лікар, а й психолог, скульптор, який дарує здорові зуби, чарівну усмішку й хороший настрій. Для мене стоматологія — галузь, що вимагає високої професійності та глибоких знань медицини. Важливі і особисті якості: увага, співчуття, бажання допомогти. Вміння знайти підхід до пацієнта і втішні аргументи для нього — запорука ефективного лікування й щасливого одужання. Саме в ортодонтію потрапила із часом, після того як побачила щасливих пацієнтів із неймовірними перевтіленнями. Вирішила, що теж хочу дарувати позитивні емоції.

- Як набували досвід? У вас були наставники?

Досвід в ортодонтії набувається нелегко. Це одна з найскладніших професій, де потрібно завжди вчитись. Прохожу безліч курсів, беру участь у семінарах, конгресах — як у нашій країні, так і за кордоном. На шляху становлення як стоматологині зустрічала чимало гідних людей, з яких хотілося брати приклад щодо професіоналізму та ставлення до роботи. Один із моїх керівників сказав доволі цікаву фразу, якою керуюсь і сьогодні. Він порекомендував бездоганно робити свою роботу, бо це, безсумнівно, принесе визнання й репутацію серед пацієнтів і колег.

- Як вдається утримувати клієнтів і залучати нових?

Насамперед дотримуюся правила: «Роби іншим так, як хотів би, щоби робили тобі». Важливо знайти емоційний контакт, цікавитися життям пацієнтів, створити для них комфортну атмосферу і враховувати всі їхні побажання. Лікування, зазвичай, довготривале, тому потрібно контролювати весь процес, цікавитися самопочуттям і не забувати про деталі. Пацієнту має бути зручно, спокійно, він має почуватися важливим. Завжди намагаюся підтримувати теплу і дружню атмосферу. Тоді тобі починають довіряти, лікування проходить успішно.

- Розкажіть про останні ноу-хау, які використовують в ортодонтії.

Інформаційні технології активно проникають буквально у всі сфери діяльності та життя людини. Стоматологи — не виняток. У своїй роботі спираємося на цифрові технології, які забезпечили нові переваги та можливості усунення багатьох проблем із зубами. Застосування інтраорального сканера, яким дедалі активніше починають користуватися ортодонти. Це обладнання дає змогу сканувати найдрібніші поверхні зубів, а потім передавати отримані дані на комп'ютер для подальшого оброблення. Брекет-системи, апарати для дітей, елайнери — усе це друкують на 3D-принтерах.

- Одна з найпопулярніших технологій — цифрова система «Insignia». У чому її головна перевага для пацієнта?

Цифрові брекети «Insignia» — сучасна 3D-технологія, що дає змогу створювати ортодонтичну апаратуру з урахуванням особливостей анатомії зубів. Завдяки точності комп'ютера можна планувати та контролювати лікування. «Insignia» забезпечує максимально точні результати.

Також це можливість індивідуального виготовлення брекетів безпосередньо для вас і вашого клінічного випадку. Кожний брекет цієї системи виготовляється окремо для кожного зуба. Можете побачити майбутню усмішку ще до початку лікування і скоригувати з лікарем усе, що захочете, — висоту, положення, нахил зубів. Завдяки таким перевагам терміни лікування патології зменшуються в рази, як порівнювати зі звичайними брекетами. Цифрові брекети «Insignia» — можливість вилікувати конкретну патологію за найкоротші строки.

- Які цілі ставите перед собою на найближчий час?

Для мене, як професійної стоматологині, завжди в пріоритеті — якість життя і комфорт пацієнтів, бо робота ортодонта — це насамперед покращення якості життя. У нашому суспільстві важливо не тільки мати гарний вигляд, а й бути здоровими. Усмішка відіграє провідну роль у формуванні іміджу й образу кожної людини.

viktoria_mory_orthodontist