Арт-терапевтичний проєкт «Відважні»: «Боремось за кожну дитину, щоб в Україні не було втраченого покоління»

20 Березня 2023

Останні 12 місяців змінили життя кожного українця, адже війна залишила свій відбиток: в когось він більший, в когось - менший. Та, на жаль, найвразливішою групою стали діти. Вимушене переміщення, втрата дому, часто навіть розлука з батьками - все це ставить під загрозу їхнє майбутнє і має руйнівний вплив не тільки на процес розвитку, але й на жаль матиме негативні психологічні наслідки у дорослому віці.

В жовтні 2022 року стартував соціально-важливий проєкт «Відважні», продовження міжнародного флешмобу "МРІЇ КРІЗЬ РУЇНИ" - інтерактивної арт-терапії для відновлення ментального здоров'я дітей, які постраждали від війни в Україні. Ініціатором проєкту стала амбасадор Global Wellness Day в Україні та велнес-коуч Ірина Грибан. До створення методології була залучена практична психологиня з 25-річним досвідом роботи з дітьми, експертка дитячої психології в напрямі «терапія творчістю» Вікторія Назаревич.

Протягом трьох місяців група практикуючих психологів проводила заняття в найбільшій дитячій лікарні країни. Завдяки казкотерапії, терапевтичному малюванню, створенню символів та образів таких як «відважний», «сильний» діти розкривали свій внутрішній потенціал. В рамках спеціально розроблених комплексних вправ опрацьовувалась реалізація емоційних переживань, емоційних станів та укріплення через систему ресурсування, робота з конструктивними та загально-утворюючими особистісними образами.

«Діти - це найменш захищена верства населення. Вони абсолютно все беруть близько до серця, і часто не хочуть, або не можуть проговорювати свої страхи ані з батьками, ані з вчителями. Навіть психологам не завжди вдається їх розговорити. Арт-терапія дає дитині можливість висловити свої емоції через мистецтво. Після початку повномасштабної війни майже кожна українська дитина потребує віднайти внутрішні та зовнішні опори, ресурси, які необхідні для відновлення рівноваги, спокою та сил йти далі у життя. Разом із командою психологів та арт-терапевтів ми боремось за кожну дитину, щоб в Україні не було втраченого покоління. Проєкт «Відважні» не є тимчасовим. Більше того, він є важливим кроком для освіти нашої країни в цілому, на що зараз спрямовані всі наші сили», - коментує ініціатор проєкту Ірина Грибан.

Результатом плідної роботи над проєктом «Відважні» стало отримання грифу Міністерства освіти й науки на програму «Психологічної підтримки соматично ослаблених дітей методами арт-терапії» та схвалення вченою радою Інституту модернізації змісту освіти курсу підвищення кваліфікації для практикуючих психологів.

В свою чергу, проєкт знайшов підтримку в соціальних мережах і серед таких зірок, як Світлана Тарабарова, ALYOSHA та Інна Мірошніченко. Слідкуйте за оновленнями проєкту, адже у своїх соціальних мережах він пропонує батькам абсолютно безкоштовні та безпечні методики для виконання з дитиною вдома!

globalwellnessday-ukraine.org
GlobalWellnessDayUkraine
@globalwellnessday.ukraine