RUSTAVi

11 Вересня 2022

- Як ви думаєте чому в Україні так люблять грузинську культуру?

Грузинсько-українські відносини та дружба переплетені багатовіковими традиціями. Грузини люблять доброзичливих українців й логічно, що українці також люблять грузинів, Грузію та грузинську культуру. Українці цінують і розуміють сенс нашої культури, яка бере початок з традицій.

Самі по собі грузинські пісні й танці стоять на корінні, яке формувалось тисячоліттями, і вже на сьогодні береже ансамбль Руставі. Український народ мудрий, зі смаком, і все це добре розуміє. І ми теж стараємось показати глядачам наші танці на найвищому рівні. Українська публіка це добре розуміє і дарує багато емоцій та аплодисментів.

В українців велике культурна спадщина. Це вже об'єднує наші народи. Ось розгадка тої таємниці чому люблять українці грузинську культуру й ансамбль Руставі.

- Яким вам запам'ятався український глядач?

Не перший рік ансамбль Руставі гастролює Україною. Любимо сюди приїжджати, готуємось, стараємось та з великою відповідальністю виступаємо перед українською публікою.

Український глядач добре знає нюанси грузинської хореографії та співу. Просто так вони не будуть аплодувати, український глядач завжди розуміє якість і нюанси наших виступів.

- У чому основні хореографічні особливості грузинських танців? У чому основна відмінно від народних танців України?

Як і ваші танці, наші також розповідають публіці про нашу історію, культуру. Ось, наприклад, танець грузинський та аджарський – як лірично і бережно танцюють пари, є і бойові теми танців з кинджалами.

Ми розповідаємо цими та іншими постановками глядачу про наші традиції.

І так розповідає своїми постановками свої традиції ансамбль Вірського.

Загалом, у грузинів та українців багато спільних традицій. Це можна побачити і в хореографічних постановках: стосунки між парами закоханих, героїчні й бойові теми, любов до життя, жага до свободи і щастя.

Ми даємо спільні концерти майже у всіх великих містах України. Всі концертні зали переповнені. Люблять нашу культуру, не відпускають нас зі сцени й аплодують 10-20 хвилин. Це для нас найбільша нагорода.

Вже пишуть та дзвонять до нас наші українські друзі з Києва. Вони теж чекають нас. Готуємось і обіцяємо киянам велике свято. Гарантуємо, глядачі побачать неймовірну постановку.

- Як складалися взаємини з артистами ансамблю VIRSKY?

Ось, наприклад, наші відносини з ансамблем Вірського це окрема тема, ми разом не перший раз даємо концерти. Вже багато років разом виходимо на сцену. Тяжко знайти слова похвали. Ансамбль Вірського – генії, велика спадщина України та всього світу. Кожного разу, коли ми репетируємо та виступаємо на концертах, без емоцій та аплодисментів не обходиться. Наші концерти – велике свято, феєрверк спільної роботи, який глядач гарно розуміє, сприймає і ще декілька разів вимагає обидва колективи на біс.

Як і хореографія Вірського, так і Руставі виходить із коріння тисячоліть.

Наші предки створили традиції хореографії, а ми їх оберігаємо та показуємо всьому світу.

- Що чекає глядачів на сольних концертах ансамблю Rustavi в Києві?

Багато не розповім, нехай це буде сюрпризом, але гарантую, що про цей концерт будуть говорити. Це буде великий феєрверк, вогонь. Багато часу ми ставили і репетирували цю програму. Результат побачать глядачі і я вже знаю, що вони залишаться дуже задоволеними.