У центрі уваги — здоров'я

09 Березня 2024
Наталія Нечас

Краса завжди потребувала жертв, а як щодо здоров'я? Розмірковувати на цю тему ми вирішили з нутриціологинею та тренеркою Наталею Нечас, яка за весь час роботи усвідомила одне, що не за тим ми все ж таки, дівчата, женемося.

- Здавалося б, ну нарешті. Мода все більше акцентує на тому, що досить гнатися за ідеальною красою, а прийшов час працювати над самопочуттям та здоров'ям в цілому. Що скажете, чи ми вже прийшли до цього тренду чи є ще ті, хто бажає бути гарним попри все?

Наразі мною спостерігається така собі підміна понять. На жаль, сучасний світ досі біжить не за здоров'ям, а за атрибутами краси, надиктованим суспільством. Люди стрімголов бажають не того, що дійсно їм треба. З яких причин це може виникати? Помилкові цілі, просте бажання швидкого результату або ж похвала від інших. Це все в купі має негативні наслідки для фізичного та психічного здоров'я.

- Чи важливо в цьому процесі харчова поведінка?

Звісно! Чому нас мало вчать правильному харчуванню в школі, наприклад? Особливо дітей та підлітків. Одне сподівання на батьків... Працюючи в клубі нутриціологинею та тренеркою за всі роки роботи я спостерігала одну й ту саму проблему — незрозумілі дієти, демонізація продуктів, що випливає на розлад харчової поведінки. Але мало розуміючих, що здоров'я — це комплексний та багаторівневий підхід.

- А якщо я не люблю здорову їжу? Чи це в мені говорить лінь? Або ж є якесь інше виправдання?

На початку своєї кар'єри я теж так думала, що людям ліньки. А із часом зрозуміла, що просто різні цілі (які часом хибні). Відсутність розуміння, що дійсно потрібно. Хтось худне для чоловіка, а хтось — для батьків. Розумієте? Не для себе, а для когось. А ключ від дверей до гарного самопочуття та здоров'я мрії ви знайдете тільки тоді, коли полюбите себе та будете робити все для того, щоби подобатися собі, а не сусідці чи подрузі. Коли навпроти цього пункту ви поставите галочку, тоді, даю слово, усі вас побачать гарною і не треба буде змінювати зовнішність.

- Наталю, назвіть 10 поганих звичок, які пригнічують здоров'я?

● Відсутність любові до себе, свого життя чи улюбленої справи;
● Забувати про гігієну сну. Так, я розумію, що в нашій країні війна, але все ж таки по можливості не забуваємо про маску для сну, темні штори, прохолодне приміщення, відмову від гаджетів перед сном та зручне ліжко;
● Їсти перед гаджетами, за книгою, розмовляючи по телефону;
● Зважуватися кожен день і орієнтуватися тільки на цифри;
● Забороняти «смаколики», бо нібито це не корисно;
● Ділити продукти на «хороші» та «погані»;
● Худнути на жорстких, низькокалорійних дієтах;
● Ігнорувати фізичне навантаження;
● Ігнорувати планування прийомів їжі, адже це імовірніше за все призведе до переїдання;
● Недооцінювати овочі.

- Як із вами можна зв'язатися, аби отримати консультацію чи прийти на тренування?

Моя сторінка в Інстаграм @natali.nechas завжди відкрита для консультацій. Тож запрошую! А також я працюю у двох фітнес-клубах: Geliar gym та Dog & Grand CrossFit.

@natali.nechas